Adnan Oktar Diyor Ki...

 

Adnan Oktar Diyor Ki... 25 Haziran 2018> Daha Fazla

Bir kadın çok samimiyse, sevgi, tutku, sadakat, vefa çığ gibi gelişir. Bir kadının tam kendi olması muhteşem bir durumdur. Tüm mesele samimiyettedir.

Adnan Oktar Diyor Ki... 22 Haziran 2018> Daha Fazla

Kadınları dürüst sevmek saygılı olmak lazım. Kadına değer verildiğinde kadın kadın olur. Kadın saygıyla, değer vererek güzeldir. Ahirete niyet yoksa sevgi olmaz. Yok olacak varlık sevilemez. Kendisinin de kıymeti kalmaz karşısındakinin de kıymeti kalmaz. Sonsuza niyetle sevilir.

Adnan Oktar Diyor Ki... 6 Haziran 2018> Daha Fazla

Kadınları et kemik gibi görüyorlar. Kadın Allah’ın sanatıdır. Kadınlar Allah’ın sanatının mükemmel tecelli ettiği asil, değerli, büyük bir nimettir. Allah’ın muhteşem bir tecellisiyle muhatap olduğunu bilip çok değer vermek, çok saygı göstermek, onların her türlü iyiliği sunmak gerekir.

Adnan Oktar Diyor Ki... 24 Mayıs 2018> Daha Fazla

Sanat ve özgürlük hayatın iki ışığıdır. Sanatçıları desteklemek bir nevi ibadettir. Özgürlüklerin üzerinde durulması tüm kara bulutları dağıtır. Özellikle kadınlara ve gençlere özgürlük hayatidir. Baskıcı hiçbiri anlayışı kabullenmemek gerekir.

Adnan Oktar Diyor Ki... 23 Mayıs 2018> Daha Fazla

Tayyip Hocam’dan ve Hükümetimiz’den istirham ediyoruz dolarla kira öncelikle hemen kanunla kaldırılsın. Dolarla ticaret kaldırılsın. Türkiye’de tüm işlemler Türk parasıyla yapılsın. Türkiye’ye ekonomik tuzak kuranlara en iyi cevap bu olur. Tayyip Hocam’dan bir istirhamımız da özgürlükler ve modernlik alabildiğine teşvik edilsin. Gençlerin, kadınların özgür, diledikleri gibi yaşayabilecekleri çok iyi vurgulansın. Türkiye’nin daha da modernleşmesi ve özgürleşmesi kurulan tüm tuzakları tersine çevirir.

Adnan Oktar Diyor Ki... 11 Mayıs 2018> Daha Fazla

Genç kızların üzerinde inanılmaz baskı oluyor. Ailesinde baskı görüyor, evlenmeye mecbur bırakılıyor orada baskı görüyor. Öyle çirkin bir sistem var ki dayak yese dahi sesini çıkarmaması gerektiğini söylüyorlar. Kadına layık görülen bu hayat çok korkunç.

Adnan Oktar Diyor Ki... 8 Mayıs 2018> Daha Fazla

Kadınların mutlu olmadığı bir dünyayı Allah rahat bırakmaz. Allah kadınları dünyanın en güzel varlığı olarak yaratmış. En güzel yarattığı varlığı ezmeye kalkarsan Allah seni ezer.

Adnan Oktar Diyor Ki... 26 Nisan 2018> Daha Fazla

Bir kadının bakışları çok önemlidir. Kadının gözündeki deli tutku insanın ruhunu eriten müthiş bir güçtür. Kadın, hiçbir şeye olumsuz yaklaşmadığında, dikkati dağılmadan tutkuyu yaşar. Allah o kadında muazzam bir etkileyicilik meydana getirir ve o etkileyicilik ömrü boyunca devam eder. Allah mümin kadınlara böyle büyük bir güç vermiştir.

Adnan Oktar Diyor Ki... 24 Nisan 2018> Daha Fazla

Şeytan sevgiye, güzelliğe, iyiliğe düşmandır. Kadınların üzerindeki bu yoğun baskının da sebebi şeytanın kadın nefretidir.

Adnan Oktar Diyor Ki... 22 Nisan 2018> Daha Fazla

Ortadoğu’da kadına bakış açısı çok felaket. Kadını rahatsız etmek, üzmek ve onu tedirgin etmek üzerine kurulu. İnsan bir kadını mahcup etmeye asla kıyamaz. Kadına saygı, hürmet gösterilir.
Kadına elde etme gözüyle bakılmaz. “Tavlamak” çok çirkin bir sözdür. Onunla arkadaş olduğunda kadın ömür boyu güvenebileceği bir dost kazandığına sevinecek. Hep koruyucu olacaksın. Önce onu, onun iffetini ve onurunu düşüneceksin.

Adnan Oktar Diyor Ki... 15 Nisan 2018> Daha Fazla

Kadın benim için dünyanın en muhteşem varlığı, en güzel varlıktır. Kadınlara özen önemlidir. İmanlarının çok güçlü olmasını sağlamak gerekir. Kadın imanla gerçek kadın oluyor, imanlı Allah’tan korkan kadın derinlik alabiliyor. Kadın Allah’tan korktuğunda sarsılmaz bir sevgiyle bağlanan, derin düşünen, derin gören muazzam bir varlık oluyor.

Adnan Oktar Diyor Ki... 12 Nisan 2018> Daha Fazla

Kadın erkek ilişkilerinde “ciddi düşünüyorum” ifadesi çoğunlukla şirketleşme planı yapma anlamına geliyor. Bir şirket sözleşmesi yapılıyor gibi düşünüyorlar. Kendisine bakacak mı, eve iyi para getirecek mi, ütüsünü yemeğini yapacak mı, bunları gözden geçiriyorlar. Asıl olan Allah korkusudur. Allah’tan korkmayan insana güvenilmez. Allah korkusunu ve sevgisini aramadan, maaşı nasıl, arabası var mı, evi var mı, aile çevresi nasıl diye bir arayış içinde olursan Allah rahatlık vermez. Erkeklerin çoğu kadınlara et kemik gözüyle bakıyor. İlk acizliğini gördüğünde soğumaya başlıyor. Hasta olduğunda bırakıyor. Kadınların çoğu da erkeklere gelecek garantisi gözüyle bakıyor. Böyle bir anlayış olduğunda gerçek sevgi, güven, dostluk oluşmaz.
Kadınlar en çok akıldan ve derinlikten hoşlanırlar. Et kemik her yerde bulunur. Ama ruhun bulunması zordur. Kadınlar en çok ciddi sevilmekten, değer verilmekten hoşlanırlar. Bunu da ancak akıllı bir insan yapabilir. Kadınlardaki detayları görmek de kadınları çok etkiler. Bir çok erkek küttür. Kadındaki detay güzellikleri göremez. Daha da fenası bir çok erkek acaba ne kusur var diye bakar. Akıllı bir erkek ise sadece kadındaki güzelliği arar, kusurları görmez, kusurlara ağırlık vermez. Kadında hep akıllı, hayırlı yönü arar, olumlu değerlendirir. O zaman Allah o kadını onun için güzel hale getirir.

Adnan Oktar Diyor Ki... 11 Nisan 2018> Daha Fazla

Türkiye’nin Avrupai yönünün ağır basması lazım. Mecliste, bakanlıklarda ve hayatın her yerinde kadınların olması gerekir. Kadının özgür ve huzurlu yaşaması medeniyetin göstergesidir.

Adnan Oktar Diyor Ki... 9 Nisan 2018> Daha Fazla

Tüm dünyaya kadınlara saygı duymayı, değer vermeyi öğreteceğiz. Kadınların özgür yaşamasının doğal olduğunu öğrenecekler.

Adnan Oktar Diyor Ki... 7 Nisan 2018> Daha Fazla

Gereksiz yere büyük bir kitlenin desteğini kaybetmemek için sanat, kültür ve kaliteden yana olduğunu Ak Parti’nin sık sık vurgulaması faydalı olur. Kadın özgürlüğüne önem veren, kadınların kıyafetine, neşesine, hayatına karışmayan bir anlayışın hakim olduğunu vurgulamak ve güçlendirmek önemlidir.

Adnan Oktar Diyor Ki... 6 Nisan 2018> Daha Fazla

Kadın yüksek ahlakı, Allah sevgisini Allah korkusunu bilen insanı beğenir. Kadın akıldan, tutkudan, derinlikten etkilenir.

Adnan Oktar Diyor Ki... 5 Nisan 2018> Daha Fazla

Sanat, modernlik, kadın özgürlüğü, kaliteye öncelik verilen bir anlayış olduğunda sahil kesimlerinden oy alamamak diye bir şey söz konusu olmaz. Müziğe, sanata, eğlenceye bakış açısında esaslı olumlu bir değişiklik olması çok güzel bir etki yapar.

Adnan Oktar Diyor Ki... 3 Nisan 2018> Daha Fazla

Kadınların her konuda özgür olması gerekir. Kadın kendisine neyin yakışacağını, neyin iyi olduğunu bilir. Kadına “şöyle giyin, şu kadar makyaj yap, şu kadar yapma” demek saygıya uygun değildir.

Adnan Oktar Diyor Ki... 2 Nisan 2018> Daha Fazla

Herkesin neşeli, birbirine selam verdiği, birbirine iltifat ettiği, kadınların çok özgür olduğu ve saygı gördüğü bir toplum olması güzeldir. İnsanları sevmek, onlarla arkadaş ve dost olmak dünyanın en güzel nimetidir. Ama insanlar en zevkli şeyleri terk etmişler; dost olmayı, vefayı, sevmeyi terk etmek çok acı bir durumdur.

Adnan Oktar Diyor Ki... 29 Mart 2018> Daha Fazla

Sevginin üstadı kadınlardır. Bir kadının gerçek sevgisini hak etmek kolay değildir. Muazzam bir sanat, akıl ve irade gerektirir. Bunun için gurur olmaması gerekir. Kadın gerçek sevgiyi çok iyi sezer, bakışından ses tonundan mimiklerinden hemen samimi sevgi olup olmadığını anlar.

Adnan Oktar Diyor Ki... 28 Mart 2018> Daha Fazla

Kadınlara kişilikli olmak çok yakışıyor. Bir çok insanın yüzünde maske var, maskeyle yaşamak insanın derinliğini elinden alır.

Adnan Oktar Diyor Ki... 24 Mart 2018> Daha Fazla

Tayyip Hocam’ın Kuran’ın yeterliliği konusunda yaptığı açıklamaya tüm kadınların sahip çıkması önemlidir. Kadınlar aleyhindeki hurafeleri tamamen ortadan kaldıran bir tutum sergiledi Tayyip Hocam. Tüm kadın sanatçıların, siyasilerin, akademisyenlerin, yazarların ve diğerlerinin Tayyip Hocam’a destek vermeleri çok güzel olur.

Adnan Oktar Diyor Ki... 21 Mart 2018> Daha Fazla

Erkeğin de iffetli olması gerektiğini çoğu kişi gündeme bile getirmiyor. Fuhuş hem kadına hem erkeğe haram kılınmıştır. Kendilerine her türlü çirkinliği sözde meşru görürken, kadınları akıl almaz baskı altına almak istiyorlar. Kadınları ezmek homoseksüelliğin çığ gibi büyümesine sebep oluyor.

Adnan Oktar Diyor Ki... 12 Mart 2018> Daha Fazla

Kadınlar çok derin ve ince düşünme yeteneğine sahiptir, 5 duyuları da çok güçlüdür. Erkekler olayları daha kaba değerlendirir. Kadın 100 alternatif düşünür, erkek en fazla 3 alternatif düşünür. Genelde iki düşünür birini seçer. Kadının görüş gücü keskin olduğu için aşka tutkuya çok açıktır. Tutku ve aşk denizine çeken kadın olur. Ama kadının aşkı tam yaşaması için akıllı erkek gerekir. Yoksa kadın ne yaparsa yapsın aşkın kilidini açamaz. Akıllı erkekle karşılaştığında kadın aşkın ve tutkunun kilidini açar ve çok engin bir denize girersin. Ama tabi tüm bunlar için kadının da erkeğin de imanlı olması şarttır.

Adnan Oktar Diyor Ki... 10 Mart 2018> Daha Fazla

Hem Darwinist sistemde hem gelenekçi Ortodoks sistemde kadın nefreti oturmuş. Kadını insan olarak görmüyorlar. Biri yarı gelişmiş hayvan olarak görüyor birisi yarım varlık olarak görüyor. Bu sevgisizliği ve çirkin mantığı Kuran ahlakı tamamen ortadan kaldırır.

Adnan Oktar Diyor Ki... 8 Mart 2018> Daha Fazla

Kadınların kıymetini hiç bilmiyorlar. Ellerinde elmas var, o elindekini cam zannediyor. Allah’ın kendisine nasıl bir nimet sunduğundan haberleri bile olmuyor. Kadının gözü cennet kapısı gibidir, alır insanı götürür. Ama adam kadını et kemik olarak görüyor, sonra da aşağılamak istiyor.
Cennetin en güzel varlıkları kadınlardır.

Adnan Oktar Diyor Ki... 28 Şubat 2018> Daha Fazla

Her kadın sevginin derinliğini çok iyi ölçecek ve tanıyacak bir sistemle yaratılmıştır. Kadın sevgiyi gördüğünde onu milimine kadar ölçer, tartar ve bilir. Bunu anlamayan hiçbir kadın olmaz, ama kendini kandıran olur. Çok zengin birini ya da makam sahibi birini gördüğünde sevgiyi hiç düşünmeden “çok seviyorum” diye üzerine atlayan sevgiyi sadece kılıf olarak kullanıyordur. Sevdiği o kişi değil para oluyor.

Adnan Oktar Diyor Ki... 27 Şubat 2018> Daha Fazla

Akıllı kadın doğal olarak çekicidir. Akıllı kadının bakışları da sesi de çok etkileyicidir. Kurduğu her cümle o kadına cazibe kazandırır. Akıl kadını çok muazzam bir güce dönüştürür. Ama kadınların çoğu duygusallık, korkular, tedirginlikler, gereksiz vesveselerle akıllarını baskı altına alıyorlar. Bu da fıtratlarının güzelliğini gereği gibi yaşamalarına engel oluyor.

Adnan Oktar Diyor Ki... 19 Şubat 2018> Daha Fazla

Ben sadece Kuran’a uyarım. Özgürlük benim hoşuma gider. Kadın olsun, erkek olsun özgür olması gerek. Baskı insanın düşünme yetisini, telif gücünü, yaratıcılığını yok eder. Neşesini kaçırır, şevkini kaçırır, konuşma yeteneğini bozar. Kuran dünyaya Allah tarafından sunulmuş bir özgürlük nimetidir, özgürlüğün kitabıdır. Kuran kadar insanlara özgürlük sunan hiçbir sistem, hiçbir inanç, hiçbir ahlak anlayışı yoktur.
Erkekleri kadınlara karşı çok olumsuz eğittiler. Kadının insanla hayvan arası bir mahluk olduğunu telkin ederek insanları eğitiyorlar. Kadınları da, “sen eksiksin, yarım varlıksın” diye eğitiyorlar. “Seni kocan döver, dövdüğünde deşarj olur, sakın şikayet etmeyeceksin” diyorlar. Bunu da Peygamber söyledi diyorlar. Peygamber asla böyle çirkin bir şey söylemez. Öyle yanlış bir eğitim veriyorlar ki Allah’ın en güzel nimetlerinden biri olan kadınlara değer veremiyor, onları sevemiyor ve saygı duyamıyorlar.
İnsanı Allah’ın ruhu olarak görmediklerinde saygı da duyamıyorlar. Ya evrimle meydana gelmiş bir varlık olarak görüyor ya da gelenekçi sistemin etkisiyle kadınları yarım varlık olarak görüyorlar. Böyle bir toplumda kimsenin kimseye saygısı kalmaz. Saygının oluşması için Kuran ahlakı gerekir.

Adnan Oktar Diyor Ki... 17 Şubat 2018> Daha Fazla

Kaliteli ülkeler yıkılmıyor. Kadın özgürlüğünün olduğu ülkeler, sanat ve güzelliğin geliştiği ülkeler yıkılmıyor. Nerede sanat ve estetik yok edildiyse, kadınlar baskı altına alındıysa o ülkeler –Allah esirgesin- yıkılıyor. Tayyip Hocam’ın kültür ve sanatın önemi üzerine yaptığı konuşma bu yüzden çok önemli ve hayati.

Adnan Oktar Diyor Ki... 15 Şubat 2018> Daha Fazla

Çok candan olmak, alabildiğine samimi olmak sevgiyi aktarmanın en güzel yoludur. Bir kadın dürüstlüğü çok iyi anlar. Samimi sevgiyi gören kadın sevgisini sel gibi akıtır. Kadın önce karşı tarafın kapısı açık mı kapalı mı ona bakar. Kapı kapalıysa, samimiyetsizlik varsa canım cicimler kadını etkilemez. Bakıştaki anlam derinliği, bakıştaki tutku, ses tonundaki üslup, vurgu ve ahenk kadın için çok önemlidir. Kadın samimi sesi, samimi bakışı hemen tanır. Oyun varsa kadın sevgisini vermez. Samimiyetsizlik varsa sevginin kapısı kapanmış demektir.
Deccaliyet çift koldan kadınları kuşatma altına almış. Gelenekçi Ortodoks sistem kadını “buçuk, yarım” olarak görüyor. Kadınların şeytana eş değer olduğunu iddia ediyor ve kadın ne derse tersinin yapılması gerektiğini söylüyorlar. Hayat felsefeleri kadın nefreti üzerine kurulu. Darwinist sistem de kadını yarı hayvan olarak görüyor. Kadını gelişimini tamamlamamış bir mahluk olarak değerlendiriyor. Dünyanın geneline bu iki yanlış sistem hakim olduğu için kadınlar her yerde acı çekiyor ve eziliyorlar.

Adnan Oktar Diyor Ki... 14 Şubat 2018> Daha Fazla

Kadınların hayatını mutlaka şekillendirmeleri gerektiğine inanıyorlar. Bu, kadına saygıya uygun değildir. Kadınlar kimsenin hayatını nasıl yaşayacağına karışmıyor. Kimsenin de onlara karışmaması lazım.

Adnan Oktar Diyor Ki... 12 Şubat 2018> Daha Fazla

Kadınlar erkeklere göre daha derin düşünüyorlar, daha dikkatleri keskin, analiz güçleri daha yüksek. Güzellik anlayışları çok güzel. Kadınlar çok muhteşem, özel yaratılmış varlıklardır. Dindar bir kadın dünyanın en mükemmel varlığıdır. Tutarlı, dengeli, Allah’tan korkan, Allah’ı çok seven bir kadın dünyanın en güzel nimetidir.

Adnan Oktar Diyor Ki... 11 Şubat 2018> Daha Fazla

Kadınlar gerçek anlamda Mehdi döneminde özgür olacaktır. (Emirülmüminin Ali buyurdu: Kaim Mehdi kalktığında gök yağmurunu yağdıracak, yer ekinlerini yeşertecek, insanların kalplerinden kin, haset, düşmanlık çıkacak, yırtıcı hayvanlar evcilleşecek HATTA BİR KADIN IRAK’TAN ŞAM’A TEK BAŞINA YOLCULUK YAPACAK AYAĞI OTLARA, YEŞİLLİKLERE DEĞECEK, BAŞINDA ZİYNETİ OLACAK FAKAT NE ZARAR GÖRECEK NE KORKU DUYACAK. (Kitab-ul Cifr, İmam Ali, sayfa: 475)

Adnan Oktar Diyor Ki... 20 Ocak 2018> Daha Fazla

İngiliz derin devleti bir ülkeyi yıkmak ya da parçalamak istediğinde önce o ülkede sanatın, bilimin, kültürün olmadığı, zevksiz, kirli, kavgacı, sevgiyi ve nezaketi bilmeyen insanlardan oluşan bir ortam meydana getiriyor. O zaman bu ülkeleri yıkmak çok kolay oluyor. “Bakın İslam’ı yaşayan bu ülkeler böyle bir felaketin içine sürükleniyor, bu ülkeleri yıkıp yeniden kuralım” diyorlar. Suriye’de ve Irak’ta hep aynı taktiği uyguladılar. Şimdi de Türkiye’ye aynı şeyi uygulamak istiyorlar. Sanatın, güzelliğin, kadın özgürlüğünün, neşenin, bilimin olmadığı, insanların yaşama sevincinin kalmadığı, içine kapalı bir ülke oluşturmak istiyorlar. Biz buna ilimle irfanla müsaade etmedik ve etmeyeceğiz. Kuran’ın aydınlık, modern, kaliteli, nezih, sevgi ve hayat dolu ruhunu yaşantımızla gösteriyoruz ve tüm Türkiye’ye, dünyaya bu güzel Kuran ahlakının hakim olmasını istiyoruz.

Adnan Oktar Diyor Ki... 18 Ocak 2018> Daha Fazla

Müzik, eğlence, dekolte, sanat karşıtlığı özellikle sahil kesimlerinin Ak Parti’den uzaklaşmasına sebep oluyor. Tayyip Hocam moderndir, Başbakanımız modern ve aydındır. Ak Parti insanların yaşam tarzlarına saygılıdır, ama bazı çevrelerin üslupları Ak Parti aleyhine oluyor. Bunu insanları Ak Parti’den uzaklaştırmak için özel olarak yapıyor olabilirler. Müzik, dans, kadın özgürlüğü, fikir özgürlüğü, neşe, sanat, bilim Kuran ahlakına göre helaldir. Allah insanların özgür yaşamasını ister.

Adnan Oktar Diyor Ki... 17 Ocak 2018> Daha Fazla

Bazıları monoton hayat istiyor. Gençler neşeli olsun, hayat dolu olsun istemiyor. Neşeden, sevinçten hoşlanmıyor. Hayatı grileştirmek, ölü hale getirmek, çekilmez hale getirmek istiyorlar. Bunlar sanata, kadın hürriyetine, özgürlüğe, sevecenliğe, dostluğa, arkadaşlığa her şeye karşılar. Herkes kendileri gibi olsun istiyorlar. Güleni azarladığı eğleneni mutsuz ettiği bir hayattan yanalar. Kendileri mutsuz oldukları için insanları da kendileri gibi yapmak istiyorlar. Tek kelime sevgiden, dostluktan, neşeden, sanattan bahsetmiyorlar. Dostluğu, arkadaşlığı bilmedikleri için herkese karşı oluyorlar. Böyle kişiler Ak Parti’yi de baskıcı, yasakçı, özgürlük karşıtı bir parti gibi göstermek istiyor, Ak Parti ve Tayyip Hocam’a da tuzak kuruyorlar. Tayyip Hocam özgürlük isteyen, gençlerin neşesinden yana olan, modern dindardır. Ama bu kişiler Ak Parti’yi güzelliğe, neşeye, sanata, bilime karşı gibi gösteriyorlar ve bu yüzden sahil kesimlerinde Ak Parti’nin oy kaybetmesine sebep oluyorlar.

Adnan Oktar Diyor Ki... 16 Ocak 2018> Daha Fazla

Özellikle Ortadoğu ülkelerinde ve dünyanın bir çok yerinde kadına çok yanlış ve garip bir bakış açısı var. “Kadını bir şekilde tuzağa düşürürsün, eve götürür, namusunu lekelersin, ondan sonra da gıcık olur evine gönderirsin” anlayışı yaygın. Sonra yine canın isterse yine çağırırsın gelmezse ölümle tehdit edersin, dövmekle tehdit edersin diye çarpık bir mantıkları var. Bu çok büyük bir vicdansızlık ve zulüm. Kadın Allah’ın yarattığı en güzel, en kutsal varlıktır. Ve kadın aklıyla tutkusuyla imanıyla güzeldir. Kadını korkutuyorsun, aşağılıyorsun, merhametsizlikle yaklaşıyorsun, küçük düşürmek istiyorsun ondan sonra da kadından şikayet ediyorsun. Kadınların önce ahiretini korumak gerekir. Kadını 20-30 yıllığına değil sonsuza kadar seveceksin. Sonsuza kadar seveceğine göre önce imanına özen göstermen, cennete gitmesine gayret etmen gerekir. Onurlu, namuslu, şerefli yaşamasını sağlayacaksın. Kadının onurunu namusunu elinden alırsan saygı duymazsan hiçbir anlamı kalmaz. Kadının saygı duyulması gereken mübarek bir varlık olduğunu bilecek ve ona göre davranacaksın. O zaman kadının güzelliğini Allah sana açar.

Adnan Oktar Diyor Ki... 13 Ocak 2018> Daha Fazla

Dini zorlaştıran şeytandır. Kadın nefretini geliştiren de şeytandır. Bu oyunla hem kadınları dinsizliğe çekiyorlar, hem insanları dünyanın en güzel ahlaklı insanı olan Peygamber’den uzaklaştırıyorlar, hem de dine karşı olmalarına sebep oluyorlar.

Adnan Oktar Diyor Ki... 11 Ocak 2018> Daha Fazla

Kadınlar melek gibidirler, son derece yüksek ahlaka sahiptirler. Müthiş analiz güçleri vardır. Saniyeler içinde yüzlerce detayı teşhis edebilirler. Çok ince düşünürler. Hangi cümlenin neden kurulduğunu, konuşurken hangi vurgunun neden yapıldığını daha kişi konuşurken o an teşhis ederler. Kadınlar çok hassas, naif varlıklardır. Muazzam itina etmek gerekir. Bu mübarek varlıkların ezilmesine bundan sonra asla müsaade etmeyeceğiz.

Adnan Oktar Diyor Ki... 10 Ocak 2018> Daha Fazla

Türkiye’nin solu gerici soldur, çok gerici bir kafaya sahiptir. Stalin Devri’nin soludur. Dolayısıyla hepsi olmasa da büyük bir bölümü; bağnaz, tutucu ve gelenekçidir. Çok katıdırlar. Kılık kıyafeti bile, Stalin bıyığı. Stalin tarzında konuşuyor. Stalin’in kültüründe kalmışlar, 2017’lerin insanı değil. Adam 1920’ler, 1930’ların kafasında. Geliştirememiş kendisini. Onun için kadınlara karşı da katıdır. Mesela; solcu kadınlarına bakın erkek gibidirler. Makyaj yapmazlar, askeri kıyafetler giyerler. Hepsi olmasa da birçoğu bakımsızdır. Kötü bir görünüm vardır. Serttirler, sevgisizdirler. Gelenekçi Ortodoks kesimde de yine öyle kadınların bir çoğu bakımsız, çoğunlukla güzel bir koku hissedemezsin. Güzel bir bakım hissedemezsin. Hepsi için demiyorum, bir kısmı için diyorum çünkü çok iyi olan, çok değerli olan insanlar da var. Ama kadın karşıtlığı onlarda da çok şiddetlidir. Onlar zaten kendileri savunuyorlar kadınların akılsız olduğunu, yarım akıllı olduğunu, sopa yemesi gerektiğini erkeklerden daha kapsamlı anlatıyorlar. Kadının dediğinin tersinin yapılması gerektiğini su gibi ezberlemiş onlar. Kadınlara ait hükümler diye o konuda alim olmuş kadınlar var. Kendi kendine hakaret ediyor ve bunu takva adına yapıyor, Allah'ın hükmü bu, zaten böyle olması lazım diyor. Bundan sonra bu münasebetsizliğe yol vermeyeceğimizi biz gösterttikten sonra Türk gençliğinde muazzam bir uyanma oldu. Bakın 150.000'in üstünde insanla görüştük. Hepsinin pozitif, son derece hür, aydın, Kuran Müslümanı olduğu, aklı başında, şefkatli ve merhametli olduğu, yardımsever, nezih, savaşlara karşı, kan dökülmesinden nefret eden, dostluk ve sevgiden çok zevk alan, sanatı, estetiği, bilimi coşkuyla savunan, demokrat, hür düşünceyi savunan, cumhuriyetçi akla sahip kaliteli gençler olduğunu, kadın özgürlüğünü savunduklarını görüyoruz. Dolayısıyla yaptığımız ilmi mücadele elhamdülillah meyvelerini verdi ve vermeye devam ediyor meyvelerini.
Kadınları hizaya getirmek mantığı hem Darwinizm’de hem de gelenekçi Ortodoks sistemde var. Darwinizm kadınları köpekten biraz daha iyi hayvanla insan arası bir varlık olarak görüyor. Bu anlayış kadının ezilmesi için adamların eline koz veriyor. Gelenekçi sistem de kadını yarım olarak görüyor ve cehennemin kadınlarla dolu olduğunu iddia ediyor. Bu durumda kadınlara saygı gösteren olmuyor ve kadını sürekli hizaya getirmeleri gerektiğini düşünüyorlar.

Adnan Oktar Diyor Ki... 7 Ocak 2018> Daha Fazla

Çok keskin ve dikkatli bakan kadın cazibelidir. Onun gözleri tutkuya açılan bir pencere gibidir. Müthiş güzel bir elektriği vardır. Bedenen ve ruhen çok temiz olur. Estetiği, kaliteyi çok güzel bilir. Ses tonundan, yürüyüşünden, endamından cazibesi buram buram akar. Bunların hepsi akıllı, imanlı kadına sunulan birer nimettir.
Hem Darwinist ideoloji hem gelenekçi ortodoks sistem kadına ve kadın güzelliğine karşı. Darwinist ideoloji kadını köpekten biraz daha gelişmiş bir hayvan olarak görüyor. Gelenekçi ideoloji kadını dövülmesi gereken, bakımsız ve çirkin olması gereken, cehennemi dolduracak yarım varlıklar olarak görüyor. Bu durumda toplumda kadına saygı nasıl olsun? Bu durumda kadını nasıl seveceksin, ona nasıl aşık olacaksın, nasıl tutkuyla bağlanacaksın? Kadın sevgisi ve güzelliğinin tam yaşanması Kuran ahlakıyla mümkündür.

Adnan Oktar Diyor Ki... 6 Ocak 2018> Daha Fazla

Kızlar daha derin ve ince düşünürler. Bir çok açıdan erkeklerden daha ileridirler. Sanat yönleri daha güçlüdür. Detay düşünme yönleri ve teşhis koyma yetenekleri daha iyidir. Gözdeki en ufak bir ifadeden, sesteki değişiklikten hemen durumu anlarlar. Bu yüzden erkekler genelde zor durumda kalırlar. Ve kadınlar kendilerini çok iyi denetlerler. Erkekler böyle değildir. Daha çabuk duygularını belli eder. Kadınlar ego yapmak istemezler ama erkeklerin egolu tavrına karşı ancak böyle kendilerini koruyabileceklerini düşünüyorlar. Özetle kadınlar erkekler tarafından keşfedilmemiş metafizik varlıklar, muazzam etkileyici, muazzam nimetler. Ama erkeklerin büyük bölümü bu nimetin farkında değiller. Sıradan gördükleri için de Allah kadınların güzel yönlerini onlardan gizliyor.

Adnan Oktar Diyor Ki... 4 Ocak 2018> Daha Fazla

Kadınların sabırları, vefaları, temizlikleri, kalite ve sanat anlayışları çok yüksek. Kadınlar hem ahlak olarak hem güzellik olarak çok büyük bir nimettir. Kadın güzelliğinin ortadan kaldırılması şeytanın, dünyayı cehenneme çevirmek için, oynadığı bir oyundur.

Adnan Oktar Diyor Ki... 3 Ocak 2018> Daha Fazla

Sokaklarda küfür edildiğinde çok sayıda insan bunun çirkinliğini ifade eder, tepkisini gösterirse çok iyi olur. Bir kadını rahatsız ettiklerinde tüm sokağın olaya müdahil olması o kadının önünde set olması gerekir. Her yerde böyle yiğitçe koruma olursa bir daha kimse kadınları üzmeye cesaret edemez. Kadınları rahatsız edenleri aylarca unutamayacakları şekilde mahcup etmek lazım.
Kadınlar gittikleri her yeri Güneş gibi aydınlatıyor. Benim kız arkadaşlarımın iffeti, imanı, sevgi derinliği asıl etkiyi oluşturuyor. Dünyanın her yerinde yılbaşı kutlaması oluyor, insanları o kadar ilgilendirmiyor. Ama arkadaşlarımın manevi güzelliği müthiş bir cazibe oluşturuyor ve insanların en çok ilgisini o çekiyor.

Adnan Oktar Diyor Ki... 2 Ocak 2018> Daha Fazla

Kadınların hayatında her yerde gardiyanlar var. Sokak gardiyanları, ev gardiyanları, iş gardiyanları hepsi ayrı ayrı kadına nasıl yaşaması gerektiğini öğretiyor. Gülmeyeceksin, süslenmeyeceksin, eğlenmeyeceksin, bakımlı olmayacaksın diyorlar. Bunların çoğu şeytanın etkisindeki gardiyanlar. Kadınların üzerindeki bu şeytani gardiyanların baskısını kaldıracağız inşaAllah.

Adnan Oktar Diyor Ki... 30 Aralık 2017> Daha Fazla

Peygamberimiz zamanında muazzam bir sevgi ortamı vardı. Kadınlar adeta cennet hayatı yaşıyordu. Peygamberimiz’in vefatından sonra münafıkların kadınlarla ilgili iğrenç fikirleri Resulullah’ın sözüymüş gibi yerleşti.

Adnan Oktar Diyor Ki... 29 Aralık 2017> Daha Fazla

Kadınlara onlardan istifade etmek için yaklaşılmaz. Koruma duygusuyla yaklaşılır. Kadının imanını, neşesini, iffetini, onurunu, sağlığını, sıhhatini, mutluluğunu, sevincini korumak amacıyla yaklaşacaksın. O zaman kadın sana güven duyar. Her yerde kadınları koruyup kollamak lazım. Kadınlar körpe güzel bir çiçek gibidir, çok özenle yaklaşırsan Allah sana onların sevgisini ve saygısını nasip eder.

Adnan Oktar Diyor Ki... 28 Aralık 2017> Daha Fazla

Kişilikli kadın muhteşem bir varlıktır. Dünyadaki en büyük nimettir. Kadının kişilikli olması için, kadının Allah’a keskin bir imanla inanması lazım. Egoist olmamalıdır. Sevdiğine vefalı ve sadık olmalıdır. Çok çok temiz olmalı, saygıya çok önem vermelidir. En önemlisi de derinlik ve tutkuya ruhunu teslim etmiş olması lazım. Allah kadınlara bu konuda muazzam bir yetenek vermiş. Kadın ve erkeğin anlaşabilmesi için ikisinin de Allah’a teslim olması, ikisinin de sevginin Allah’tan geldiğini bilmesi lazım. Kadın ve erkeğin kendini bırakmamasının sebebi genellikle iman zafiyeti, farkına varmadan şirkin içine girmektir. Bir insan gelecek korkusundan ve şirkten tamamen uzaklaşır, kendini Allah’a tam bırakırsa muhteşem bir ruh gücü kazanır.
Kadın güzelliğini özen ve hayretle takdir etmek lazım. Her şeyine özen göstermek lazım. Sağlığına, neşesine, huzuruna ve en ziyade imanına. Allah korusun imanına zarar gelirse o kadının hayat damarını kesmiş olursun.
Kadınlarla ilgili erkekler hüküm veremez. Kadın kendi hayatı hakkındaki hükmü kendi verir. Kimsenin kimseyi hizaya getirme yetkisi yoktur. Kadınlar, erkeklerin nasıl yaşayacağına karışmıyor, bu konuda ahkam kesmiyor. Erkeklerin de kadının ne yapması, ne giymesi, nasıl konuşması, nasıl gülmesi gerektiği hakkında ahkam kesme hakkı yoktur.

Adnan Oktar Diyor Ki... 27 Aralık 2017> Daha Fazla

Şeytanın en hoşlanmadığı şeylerden biri sanat, kadınlar ve sevinçtir. Hem faşist hem komünist ideolojilere sevgisizliği, sanatsızlığı, donuk ve neşesiz bir hayatı öğretir. Aynı şekilde gelenekçi Ortodoks sistemde de sanat karşıtlığı şeytanın telkiniyle hakimdir. Mehdiyet devri ise sanatın en yüksek noktada yaşanacağı bir dönem olacaktır.

Adnan Oktar Diyor Ki... 22 Aralık 2017> Daha Fazla

Meclisin en az yarısının kadın olması gerekir. Kadın kontenjanı mutlaka yüksek olmalı. Kadınların oyu yüksek olmasa dahi Mecliste öncelik onların olmalı. Türk kadınının kalitesini, kültürünü, kibarlığını, güzelliğini, temizliğini, asaletini canlı olarak vurgulayan milletvekili hanımların olması çok hayati bir konudur.

Adnan Oktar Diyor Ki... 20 Aralık 2017> Daha Fazla

Kadın güvenli ve huzurlu ortamda olduğuna inanırsa, namusuna iffetine onuruna zarar gelmeyeceğini anlarsa güç, kuvvet bulur. Tutku ve aşk olduğunda kadının cildinden, sesinden, gözünden, elektriğinden hemen anlaşılır. Allah sevgisinin ve Allah korkusunun olduğu ortam kadın için en güzel yaşanacak ortamdır.
Kadını ezmenin kültür zeminini oluşturmak için yüzlerce sözde atasözü oluşturmuşlar. Kadını insanı cehenneme sürükleyen, felaketlerin ana kaynağı, uğursuz, namazı bozan, dövülmesi gereken, aklı olmayan, her dediğinin tersi yapılması gereken bir varlık gibi göstermek için bin yıllık şeytani bir kültür oluşturmuşlar. Bu şeytani mantığı kabul etmiyoruz, bu şeytani zihniyeti ilimle irfanla ortadan kaldıracağız inşaAllah.

Adnan Oktar Diyor Ki... 19 Aralık 2017> Daha Fazla

Şeytanın kadınlara kinli olmasının sebebi istemediği her şeyin kadında olmasıdır. Şefkat sabır tutku aşk sanat. Şeytan bunların hepsine şiddetle karşıdır. Bu yüzden kadını baskısı altına almak için elinden geleni yapar. Sol ideoloji içinde de sağ düşünce içinde de kadının haşa ikinci sınıf varlık olarak görülmesi şeytanın organize bir hareketidir. Sol rejimlerde kadın mekanikleşmiştir, ruhunu kaybetmiştir. Kadın erkekleştirilerek çökertilir. Bağnaz yapıda ise kadın tamamen ezilerek, aşağılanarak, insan yerine konulmayarak tamamen felç edilir.
Şeytan kadınlardan ve kadın güzelliğinden nefret eder. Bir çok rivayette kadın şeytan gibi gösterilir. Bunu insanlara ilka eden şeytandır. Şeytanla kadının iç içe gibi gösterilmesi, cehennemin %99’unun kadınlardan oluştuğuna dair hurafelerin hepsi şeytanın uydurmalarıdır.

Adnan Oktar Diyor Ki... 15 Aralık 2017> Daha Fazla

Allah’ın dünyada çok sayıda kadın yaratması Allah’ın müminlere bir rahmeti, bereketi, lütfudur. İnsan nüfusunun yarısının kadın olması Allah'tan çok büyük bir nimettir. Kadın Allah'ın en görkemli, en heyecan verici nimetidir. Allah’ın en güzel tecellisidir. Allah'ın Rahman, Rahim, Nur ve Celal isimlerinin tecellisidir. Kadın kuzu gibi tertemiz, mis gibidir. Çok nezih, nazenin bir varlıktır. Kadını her zaman şefkatle, merhametle, saygıyla değerlendirmek lazım. Kadın aşkın, tutkunun kapısıdır. Aşkı en mükemmel şekilde yaşayacağımız, Allah'ın verdiği mükemmel bir nimettir. Kadın Allah'ın tecellisi olarak sevilir. Kadını sevmek, kadına hayran olmak Allah'ın sevmek, Allah'a hayran olmaktır.
Kadına Allah korusun Darwinist mantıkla sadece et ve kemik gözüyle bakılırsa, çıkar elde etme isteğiyle yaklaşılırsa, gerçek sevgi ve saygı oluşmaz. Ama kadın Allah korkusu ve Allah sevgisiyle Allah'ın güzel bir tecellisi olarak sevilirse, o zaman Allah sonsuz sevgiye açılan Allah sevgisini kadının kalbine yerleştirir. Kişi sevdiği ve değer verdiği kadında Allah aşkını sonsuz tecelli olarak bulur. Sonsuz sevgide de asla bir azalma ve tükenme olmaz. Kadına Allah için saygı duyulursa, bu Allah’a yönelik ibadet hükmünde olur. Allah'ın tecellisi olarak görüp kadına hürmet edilirse, Allah’a karşı hürmet edilmiş olur. Kadına Allah’ın tecellisi olarak sevgi, şefkat duyulması, merhamet edilmesi hep ibadet hükmünde sayılır.

Adnan Oktar Diyor Ki... 14 Aralık 2017> Daha Fazla

Şarkıların bir çoğunda hep hanımlara yönelik sevgiye, saygıya uygun olmayan, hakaret tarzında üsluplar kullanılıyor. Kadınları -güya- aşağılama ve onların değerini az gösterme anlamı taşıyan ya da dolaylı olarak bu anlama gelebilecek hiçbir güftenin yapılmasına müsade edilmemesi lazım. Bütün sanatçılarımızın bu konuda çok duyarlı olmalarını istirham ediyoruz.
Kendini beğenmeyen çirkin erkekler, güzel olmayan kadınlar, homoseksüeller, yetersiz olan erkekler veya görgüsü kültürü eksik olduğu için güzel kadına ulaşamayacağını düşünenlerin hepsi kadın güzelliğine ve dekolteye karşıdır. Bu oldukça geniş bir kesimdir ve bu zihniyet kadın özgürlüğünü ortadan kaldıran bir sistem oluşturmuştur. Kendisini bir konuda eksik gören kişi o konuda takıntılı olur ve kendisinin olmayanın kimsede de olmasını istemez.

Adnan Oktar Diyor Ki... 13 Aralık 2017> Daha Fazla

Kadınlar onuru, şerefi, namusu çok iyi bilir. Kadını yönlendirmek gerekir düşüncesi çok yanlıştır. Birinin çıkıp şunu giyeceksin, şuraya gideceksin, bunu yapmayacaksın demesine gerek yoktur. Mümin kadın kendi vicdanıyla doğruyu yanlışı ve kendisini nasıl koruyacağını bilir. Kadınların mutluluğunu hiçbir şey etkilemesin. Kendi kurallarını kendileri koysunlar. Toplumun, mahallenin, insanların kendilerine kural koymasına izin vermesinler, baskıya boyun eğmesinler. Kuran’ın kuralları herkese yeter. Kuran’daki özgürlüğün dışında bir hayat olmaz Müslüman için. Kuran artı toplumun kuralı, Kuran artı yanlış gelenekler demek hayatı zehir etmektir. Sadece Kuran’ın sınırları yeterlidir.

Adnan Oktar Diyor Ki... 10 Aralık 2017> Daha Fazla

Kadın Allah'ın yarattığı, kainattaki en yüksek nimettir, en yüksek hazdır. Kadını bir tehlikeden koruma isteği, çok asil bir duygudur. Kadının sağlığına, sıhhatine dikkat etmek, kadını çiçek gibi diri tutmayı istemek, imanını güçlü tutmaya, kadını şeytanın etkisinden uzak tutmaya çalışmak Müslüman'ın önemli hedeflerindendir. Müslüman Allah'ı sevdiği için, sevdiğinin de Allah'ı çok sevmesini ister. Bunun için de sevdiğinin imanını güçlendirme yönünde gayret ederler. Çünkü Müslümanlar birbirlerini ahirete yönelik sonsuza niyetle Allah rızası için severler.

Adnan Oktar Diyor Ki... 9 Aralık 2017> Daha Fazla

Sevginin ve tutkunun üstadı kadınlardır. Erkek kadındaki tutkuyu, derinliği, aşkı seyreder. Bu güzelliği seyrederken ona aşk sunar. Ama aşkın ve tutkunun asıl kaynağı kadınlardır. Kadın sevgisiz uçsuz bucaksız bir deniz gibidir. Kadın ruhu kolayca bağlantı kurulan bir ruh değildir. Kadın önce değer verilmek ister. Kadın egoist bir insanı sevemez, gücü yetmez istese de sevemez. İstediği kadar yakışıklı olsun Allah bencil olanı kadına sevdirmez. Bir sanatçı gibi kadının ruhundaki detayları göremiyor ve ondan heyecan duyamıyorsan, kadında da etki oluşmaz. Yapmacık insanların suni tepkileri kadınlar için eziyettir.

Adnan Oktar Diyor Ki... 7 Aralık 2017> Daha Fazla

Kadın samimi olursa, Allah’tan gerçek anlamda korkup, Allah'ı gerçek anlamda severse, şuurlu bir imana sahip olursa çok güzel olur. Diğer türlü şeytanın etkisi üstüne çöker, alınganlık, gerilim, kıskançlık hepsi onu kaplar. Kadının kendisini iman gibi sağlam bir bağla Allah’a bağlaması gerekir.
Dünyada gerçek sevgiyi, kadınların sevilmesini sadece biz anlatıyoruz. Dünyada sevgiyi bu kadar coşkulu, kapsamlı anlatan biziz. Allah bu nimeti bize nasip etti.

Adnan Oktar Diyor Ki... 6 Aralık 2017> Daha Fazla

Darwin kadınlar için "gelişimini tamamlamamış hayvandır" diyor. Gelenekçi ortodoks sistem de kadınlar için "insanla hayvan arası bir varlıktır" diyor. Kadın buçuktur, yarım varlıktır diyor. Kadın aleyhtarı sistem muazzam çalışmış. Uydurma hadislere dayanan bu izahları bazı Müslüman kadınlara da kabul ettirmişler. Oysa ki Peygamberimiz (sav) kadınları canı gibi sever, mübarek ve kutsal birer varlık olarak görür. Gelenekçi ortodoks birtakım şahısların kadınlara yönelik hadis diye öne sürdükleri bu tarz uydurma sözler o devrin münafıklarının Peygamberimiz (sav)'e yönelik iftiralarından ibarettir.
Deccaliyet tarih boyunca kadınları hedef almış. Hindistan’da kocası öldüğünde karısını da canlı canlı yakıyorlar. Hemen her ülkede kadınsa mutlaka dövülmesi, ezilmesi gerektiğini düşünüyorlar. Güney Amerika’daki duvar kabartmalarında kadınları canlı canlı kuyulara atmak gibi delice ayinler var. Binlerce yıldır çirkin bir gelenek olarak gelen kadın düşmanlığını Mehdiyet tamamen ortadan kaldıracaktır.

Adnan Oktar Diyor Ki... 5 Aralık 2017> Daha Fazla

Kadının en güzel süsü imanı ve imandan kaynaklanan aklıdır. Akıllı bir kadın tutkunun uçsuz bucaksız bir okyanusudur. Akıllı kadın muazzam bir etkileme gücüne sahiptir. Et kemik vesiledir, önemli olan ruhtur. Dolayısıyla kadının aklı çok önemlidir.
Akıllı olan kadın mutlaka güzel ve cazibelidir. Akıllı olup da güzel olmayan kadın diye bir şey yoktur.

Adnan Oktar Diyor Ki... 4 Aralık 2017> Daha Fazla

Akıl, tutku ve derinlik kimdeyse kadın ona yönelir. Aşkın sonsuz derinliğine kendisini çekebilen bir erkek için kadın deli divane olur.

Adnan Oktar Diyor Ki... 3 Aralık 2017> Daha Fazla

Kadını potansiyel her türlü kötülüğü yapacak biri olarak düşünüp kıskanmak çok çirkindir. Kıskanmak ancak daha çok koruma isteği anlamında olabilir. Kadınlar kişiliklidir ve aklı başındadır. Kadın onuruna düşkündür. Kadına potansiyel şüphe gözüyle bakmak vicdansızlıktır.

Adnan Oktar Diyor Ki... 30 Kasım 2017> Daha Fazla

Peygamberimizin vefatından sonra putperest ve müşriklerin namus anlayışları ve kadına bakış açıları İslam’a geçirildi. Müşriklerin kendi çarpık mantıkları İslam’ın hükmü, Peygamberimiz’in sözüymüş gibi gösterildi. Son derece yanlış bir İslam anlayışı geliştirildi. Bu zihniyetin temelini de kadının tüm haklarını elinden almak, kadını potansiyel suç makinası olarak görmek, yarı insan bir varlıkmış gibi davranmak vardır.

Adnan Oktar Diyor Ki... 29 Kasım 2017> Daha Fazla

Kadınları ezecek hazır bir hurafevari inanç sistemi var toplumda. Kadınların her şeyine karışan ve kadınların her türlü özgürlüğünü kısıtlayan bir felsefe var. O insanç felsefesini kaldıracak bir ana güce ihtiyaç var. Bu ana gücün adı Mehdiyet’tir. Kadınların hak ettiği değeri görmeleri için Allah’ın dilemesiyle Mehdiyetin dışında bir yol yoktur.
Darwinizm kadınları evrimini tamamlamamış hayvan gibi görüyor. Darwin kadın için evdeki köpekten daha iyidir diyor. Gelenekçi Ortodoks İslam’da da kadını yarım insan gören anlayış var. Kadınların aleyhinde yüzlerce hüküm var. Bu yüzden bayağı bir insan kadın düşmanlığıyla yetişiyor. Kadınlar kaliteli, mübarek, asil varlıklardır.

Adnan Oktar Diyor Ki... 26 Kasım 2017> Daha Fazla

Her yerde kadınların üzerindeki baskıyı kaldıralım. Kadın medeniyetin, hayatın kaynağıdır. Kadın mübarektir. Kadınlara genç kızken evlen diye ailesi, evlendikten sonra hem kocası hem ailesi akıl almaz eziyor. Kadın boşanmak istese bu sefer dul kadın hakkında akıl almaz ithamlar ortaya atılıyor. Bu çirkinliklerin hepsini kaldıralım, kadınlar çok ferah, huzurlu yaşasın.

Adnan Oktar Diyor Ki... 25 Kasım 2017> Daha Fazla

Dinin konuşulduğu ortamda kadınlar olmaz demek çok yanlış. Din kadını dışlamaz. Kadın, dinle zıt bir varlık değildir. Tam tersine kadın mübarektir ve dinle iç içe olan bir varlıktır. Dinin olduğu yerde kadın olmaz mantığı gelenekçi sistemin etkisiyle gelişmiş bir yanlış mantıktır. Hac’da nasıl kadınlarla erkekler birlikte ibadet yapıyorsa, hayatın her alanında da dini ortamlarda da kadınlar olacaktır.

Adnan Oktar Diyor Ki... 22 Kasım 2017> Daha Fazla

Kadın haklarını korurken, kadınların özgür olduğunu fiilen göstermek önemlidir. Sözlü garanti tek başına yeterli olmaz. Kadının dilediği gibi giyinebileceğini, neşeli yaşayacağını, kıyafetine kimsenin karışmayacağını, istediği gibi eğlenebileceğini göstererek en güzel garanti verilir. Bizim yayınlarımız anlattığımız özgür, aydın İslam anlayışının nasıl bir güzellik olduğunun delilidir. Bu asır kadınların asrı olacak, artık özgür olacaklar. Allah’ın izniyle dünyayı cennete çevireceğiz.

Adnan Oktar Diyor Ki... 21 Kasım 2017> Daha Fazla

İnsan beyni samimiyeti gördüğünde hemen tanır. Kadın samimiyeti gördüğünde beyni, ruhu, bedeni açılır. Samimiyetsizlik gördüğünde ise o kişiyi müthiş itici görmeye başlar. O yüzden kadınlara karşı mutlaka samimi olmak gerekir. İkincisi de kadını putlaştırmamak, Allah’ın kulu olduğunu unutmamak önemlidir. Ve kadına her zaman koruyucu yaklaşmak, güven vermek, haysiyetini onurunu en güzel şekilde korumak gerekir. Bunun için de o kişinin akıllı, samimi ve Allah’tan korkan olması gerekir. O zaman Allah o kadının ruhunu sana açar.
Kadınlara karşı kurulmuş köklü bir erkek hakimiyeti var. Bunu da desteklemek için gelenekçi Ortodoks sistemde yüzlerce madde oluşturmuşlar. Yüzlerce maddeyle kadını aşağılıyor yüzlerce erkeği yüceltiyorlardı. Bizim Kuran ahlakını ortaya koymamızla bu fitnenin artık etkisi azalacaktır. Mehdi devrinde ise kadınlar için tam bir altınçağ olacaktır.

Adnan Oktar Diyor Ki... 17 Kasım 2017> Daha Fazla

Kadınların imtihanı daha zor. Onlar daha naif, daha hassas varlıklar. Her konuda daha duyarlıdırlar. Rengi, kokuyu, görüntüyü detaylarıyla fark ederler. Onları ezmeye çalışanların da sayısı fazla olduğu için imtihanları daha güçlü oluyor.
Kadınların çoğu korku içinde yaşadıkları için farklı savunma mekanizmaları geliştiriyorlar. Önce kadınları baskıdan kurtarmamız, güvenli bir hayat sunmamız gerekiyor. Sokak baskısını, toplum baskısını, aile baskısını, gelecek korkusunu genç kızların üzerinden kaldırdığımızda onlar da hayat bulacak, çok rahat yaşayacaklar inşaAllah.

Adnan Oktar Diyor Ki... 16 Kasım 2017> Daha Fazla

Kadına şiddeti önlemek için, Darwinist eğitimin önüne geçmek gerekir. Kadınlara -haşa- insanla hayvan arası bir varlık denmesi felaketin başıdır. Bu şekilde -haşa- kadına “insana benzeyen hayvandır” demiş oluyorlar. Bu yanlışın düzeltilmesi için gelenekçi İslam anlayışını düzeltip Kuran'a dayalı gerçek İslam anlayışını tüm dünyaya hakim kılmak gerekir. Gelenekçi İslam anlayışındaki hurafelere dayalı anormal hükümlerin yanlışlığının insanlara anlatılması gerekir.
Gelenekçi inancında kadına değer verilmemesinin sebebi yetersizlik ve kaybetme korkusudur. Ama bu kaybetme korkusu kadının sevgisini kaybetme korkusu değil. Kadını malı gibi gören, eşyayı kaybetme korkusu gibi bir şey. Bu yüzden kadını ne kadar çirkinleştirirse o kadar elinin altında tutabileceğine inanıyor. Bir kadına bu bakış açısıyla yaklaşmak zulümdür.

Adnan Oktar Diyor Ki... 15 Kasım 2017> Daha Fazla

Gelenekçi Ortodoks İslam anlayışında kadınları yarım varlık görme anlayışı hakim olduğu için kadına saygı duymuyorlar. Bu yanlış zihniyete göre kadın akıl sahibi değil, konuşması yasak, gülmesi yasak, dışarı çıkarsa yolun ortasından yürümesi yasak, kadın bir şey diyorsa bunun tersini yapmak şart, kadının camdan dahi bakmaması gerekiyor, cehennemin çoğu kadınlarla dolu... Böyle çirkin telkinler verilince toplumda kadın sevgisi kalkıyor, kadına şiddet artıyor ve homoseksüellik yaygınlaşıyor.

Adnan Oktar Diyor Ki... 14 Kasım 2017> Daha Fazla

Kadınlar çok fedakar ve yiğittirler. Sevginin karşısında yapmayacakları yoktur. Cesaretleri ve sabırları çok yamandır. Allah’ın ihtişamlı, güzel, en sanatlı tecellisidir kadınlar.
Kadınlara çok zulmediliyor. Aşkın sanatçısı kadınlar feci şekilde eziliyorlar. Kuran’da emredildiği gibi herkes herkesi korusa kadınlar çok rahat yaşarlar.

Adnan Oktar Diyor Ki... 13 Kasım 2017> Daha Fazla

Kadının üstünlüğü Allah’ın sonsuz sevgisine açılan kapı olmasıdır. Bu sebeple kadın üstündür. Kadını putlaştırmadan, imanla, Kuran’la, Allah sevgisiyle kadını seversen çok derin, zevkli ve güzel bir aleme girersin.

Adnan Oktar Diyor Ki... 12 Kasım 2017> Daha Fazla

Bir insanın samimi sevgisini gözlerinden, ses tonundaki samimiyetten, kurduğu cümlelerden, kelimeleri seçmesinden, gösterdiği hürmetten, doğal saygısından anlarız. Kadınlar bu konuda Allah tarafından özel olarak ihya edilmiştir. Kendilerini koruyabilmeleri için tutkuyu ve aşkı hemen tanıyacak bir yetenekle donatılmışlardır. Yalan sevgiyle gerçek sevgiyi hemen ayırt ederler. Ruhları hassas bir cihaz gibidir. Bakar bakmaz, karşısındaki kişinin gerçekten sevip sevmediğini anlar.
Kadınlara saygı ve sevginin ortaya çıkması Mehdiyet çağının imzasıdır. Kadına saygı olması için önce kadını yaratana, gerçek sahibine saygı ve sevgi önemlidir. Allah’a sevgisi, saygısı olmayanın kadının değerini anlaması mümkün değildir. Allah korkusu ve sevgisi zayıf olduğunda, kadına öfke ve nefret daha hızlı gelişiyor.

Adnan Oktar Diyor Ki... 11 Kasım 2017> Daha Fazla

Kadına tutku ve derinlik yakışır. Kadın aşkın denizi olduğu için, ona en çok cazibe ve asalet yakışır.

Adnan Oktar Diyor Ki... 9 Kasım 2017> Daha Fazla

Kadınların güvenliğinin ve huzurunun sağlanması bir devlet politikası olmalı. Gençler de her yerde kadınların huzurlu, güvenli yaşaması için koruyucu olsunlar.

Adnan Oktar Diyor Ki... 8 Kasım 2017> Daha Fazla

Kadını korumak müthiş zevklidir. Dinin, imanını, iffetini, onurunu, sevincini, neşesini, mutluluğunu, sağlığını ve sıhhatini korumak çok hayatidir. Kadına merhametle yaklaşmak gerekir. Kadını koruyup kollarken ona hiç hissettirmemek önemlidir.
Bazı insanlar sevgiyi anlatmak için sadece internetten duydukları kalıp cümleleri kullanıyor. Oysa sevgi ruhtan dile doğal bir akışla akar. Konuşmaya ruhun paralelinde akar. Kadınlarda Allah bunu bir içgüdü olarak yaratmıştır ve kendisini dürüst seveni kadın hemen anlar. Kadın böyle güzel seven biriyle karşılaştığında adeta hipnoza girer. Sevgiyi gören kadın adeta dirilmiş gibi olur. Kadın samimi sevildiğinden emin olmak için defalarca yoklar. Samimiyeti ise sözcüklerden değil cümle kuruluşlarından, ses tonundaki doğallıktan ve bakışlarındaki derinlikten anlarlar. Gerçek sevgi kadına hayat veren ışıktır.

Adnan Oktar Diyor Ki... 5 Kasım 2017> Daha Fazla

Kadının erkeklerle görüşmemesi, izole olması, eve kapanması fikri Kuran’da yoktur. Kuran’a baktığımızda Hz. İbrahim’in eşinin erkeklerle konuştuğunu, Hz. Musa’nın Hz. Şuayb’ın kızlarıyla görüşüp konuştuğunu, Hz. Süleyman’ın Sebe Melikesiyle görüştüğünü görüyoruz. Kuran’a göre kadın güvenilir olan ortamda, herhangi bir tacize veya rahatsız edilmeye maruz kalmayacağı ortamda, dilediği gibi rahat olur. Allah kadınlara özgürlük vermiştir.
Kadınların güvence beklentisi haklı. Çünkü pek çok konuda kadın erkeğe göre daha dezavantajlı oluyor. Hem beden gücü olarak hem de toplumun baskısı açısından kadının önünde daha çok zorluk oluyor. Erkek bir şey yaptığında onun “onuru” oluyor, kadın yaptığında ise hemen gayri ahlaki olmakla itham ediliyor. Zina kadın için de erkek için de çirkin ve haramdır. Eğer delikanlılar, genç kızların namusuna, iffetine, onuruna, haysiyetine sahip çıkacaklarını canları pahasına onları koruyacaklarını garanti ederlerse o zaman kadınlar da kendilerini güvende hisseder ve daha rahat yaşarlar.

Adnan Oktar Diyor Ki... 3 Kasım 2017> Daha Fazla

Kadınlar çok heyecan verici, muhteşem güzel nimetler. Dünyanın bu nimetin farkında olmamasına şaşırıyorum. Sevgi anlayışları, vefa duyguları, sadakatleri, güzelliği bilmeleri, detayları görebilmeleri, sanat anlayışları, merhametleri ve daha bir çok yönleriyle çok çok değerliler.
Kadına iltifat Allah’a iltifattır. Övgülerin tamamı Allah’adır. Kadına sevgi Allah’a sevgidir. Sevgi sözcükleri Allah’ı zikirdir. Yüz bin kere söylense bile çok azdır.

Adnan Oktar Diyor Ki... 2 Kasım 2017> Daha Fazla

Akıllı olan, samimi olan her kadın güzeldir.

Adnan Oktar Diyor Ki... 1 Kasım 2017> Daha Fazla

Kadın akıllı ve güzel huyluysa, akıl almaz bir etkileme gücü kazanır. Adeta insanı büyüleyen bir etkileme gücüne sahip olur. Güzel düşünen, güzel bakan, güzel davranan bir kadın muhteşem bir nimettir.
Kuran’a göre kadınların tesettürü, sadece gerekli durumlarda çarşafla olacak şekildedir. Kadınlar kendilerini rahat hissetmedikleri durumda baştan aşağı çarşafla kapanır. Bu duruma da kendi akıl ve vicdanlarıyla karar verirler. Nur Suresi’nin 31. ayeti kadınların başörtüsü takmasını söyleyen bir ayet değildir. Tam tersine kadınlara özgürlük getiren bir ayettir.
Kadınların her şeyine karışmaları gerektiğine inanıyorlar. 10 yaşında çocuk bile ablasının kıyafetine karışıyor. Kadınların hür ve huzurlu olması gerekir. Kadınları rahat bıraksalar kadınlar tüm dünyayı nefis güzelleştirirler. Her sokağı, her binayı müthiş güzel süslerler.

Adnan Oktar Diyor Ki... 31 Ekim 2017> Daha Fazla

Bizim merhamet, sevgi, dostluk anlayışımız Kuran’a dayalı olduğu ve bu konuda kararlı olduğumuz için insanların İslam’a karşı tepkilerine set oluyor. Bizim hayatımız İslamofobi’ye karşı kesin cevap. İslam’da sanat yoktur diyorlar, tablolarımızı gösteriyoruz. İslam’da kalite yoktur diyorlar, evlerimizi görüyorlar. İslam’da neşe yoktur diyorlar, bizim yayınlarımızı görüyorlar. İslam’da kadına baskı vardır diyorlar, bizim arkadaşlarımızın özgürlüğünü görüyorlar. Varlığımızla İslamofobi’yi set olan en önemli fikri güç olduk.

Adnan Oktar Diyor Ki... 29 Ekim 2017> Daha Fazla

Kadının güzel olması için önce gerekli manevi atmosferin olması lazım. Allah’ı, Kuran’ı iyi anlaması için ortam oluşturmak, gelecek korkusunu tamamen ortadan kaldırmak, çok iyi kollamak, hem sıhhatini hem ruh sağlığını özenle korumak gerekir.
Kadın et kemik meraklısı değildir. Kadının isteği tutkudur. Kadın erkekte en yüksek ahlakı, en yüksek derinliği, en yüksek samimiyeti arar. Ve Kuran kadına tutkuda sınırsız hürriyet vermiş, kadının coşkulu sevgi ruhunu koruyan hüküm getirmiştir.

Adnan Oktar Diyor Ki... 28 Ekim 2017> Daha Fazla

Kadınları, erkeklerde en çok etkileyen şey akıl, güven, samimiyet, derinlik ve tutkudur. Ruhtaki deli aşk heyecanıdır. Sonsuza açılan coşkun sevgidir. Kadın et kemikten etkilenmez.
Müslümanların neşesi, güzelliği deccaliyete ilmi bir tokattır. Kadınların özgürlüğü de deccaliyete indirilen bir başka ilmi tokattır. Çünkü deccaliyet kadınları ezip homoseksüelliği yaygınlaştırmak istiyordu.

Adnan Oktar Diyor Ki... 27 Ekim 2017> Daha Fazla

Yayınlarınızda kadınlar olmasın diyorlar. Neden diyoruz. Din anlatılan yerde kadın olmaz diyorlar. Kadına her şeyi yasak kılmışlar. Kadın camide de olmaz, cenazede de olmaz diye hüküm veriyorlar. Sen niye oluyorsun dediğimizde ben erkeğim diyorlar. Bu, Kuran’ın dini değil. Bu, Abbasilerden Emevilerden gelen batıl gelenekler. Peygamberimiz döneminde kadınlar hayatın her yerindeydi. Cihada birlikte gidiyor, Hacca birlikte gidiyor, birlikte abdest alıyorlardı.
Kuran’a göre tesettür kadının gerekli gördüğü durumlarda, dışarı çıktığında, çarşafla geçici süre için kapanmayı gerekli kılmaktadır. Nur Suresi’nin 31. ayeti ise kadına alabildiğine özgürlük veren bir ayettir ve bu ayette başörtüsü hükmü yoktur. Kuran’a göre kadın güvende hissediyorsa özgürce yaşar. Güvende hissetmediğinde ise çarşafla tüm saçını ve bedenini kapar. Bizim dinimiz Emevi, Abbasi geleneklerine göre değil, Kuran’a göredir. Biz Kuran’a göre yaşayacağız.

Adnan Oktar Diyor Ki... 26 Ekim 2017> Daha Fazla

Bir kadın yaşlandı diye ona sevgide saygıda kusur etmek çok büyük ahlaksızlıktır ve günahtır. Müslüman karşısındaki kişinin sadakatini, vefasını gördükçe hep daha çok sever.
Kadınlara güzel hayat sunalım diye bir kampanya başlatalım. Özellikle genç kızların istedikleri gibi yaşayabilecekleri bir ortam sağlayalım. İstedikleri makyaj malzemesini alabilecekleri, istedikleri kıyafeti giyebilecekleri, onları mutlu edecek her şeyi sağlayalım.

Adnan Oktar Diyor Ki... 24 Ekim 2017> Daha Fazla

Kadın cazibeyi aklıyla kazanır. İstediği kadar güzel olsun güzel bakamıyorsa, sesini güzel kullanamıyorsa hiçbir etkileyiciliği olmaz. Egoistse, bencilse itici hale gelir. Allah’ı çok seven, Allah’tan korkan, egoistlikten tamamen uzaklaşan kadın müthiş bir etkileme gücüne sahip olur.
Kadınlar için sevmek ve sevilmek bilinçaltlarına işlemiş çok güçlü bir duygudur. Ama kadınlarda erkeklere oranla gelecek korkusu daha fazladır. Bu yüzden kadınlar bazen vicdanlarıyla değil mantıklarıyla hareket ederler. O zaman da kaybetmeye başlarlar. Yine de genelde kadınlar sanatçı ruhludur, güzellikleri çok iyi görürler. Sabırlıdırlar, vefa hissi yüksektir. Sevdiğine sadakatle bağlanırlar. Erkekler ise daha genel düşünürler, sanatçı yönleri biraz daha azdır. Kadınların ise detay ve ince düşünmede teknik üstünlüğü vardır.
Karşısındakine Allah’ın tecellisi olarak bakmayı bilmeyen sevgiyi yaşayamaz. Böyle insanların hissettiği sevgi değil, hevestir. Heveslerini giderir gidermez de kadından adeta nefret ediyorlar. Genç kızlar da bu yapıyı bildikleri için, kendilerince farklı tedbirler alıyorlar.
Kendileri yetersiz, ezik ve ahlaksız olanlar kadınların güzel, bakımlı ve cazibeli olmasına tahammül edemiyorlar. Kadının güzelliğini ortadan kaldırınca içlerindeki aşağılık kompleksini yeneceklerini sanıyorlar. Böyle tiplerin alçakça eylemlerini engellemek için tüm delikanlılar genç kızlara sahip çıksınlar. Genç kızların sağlıklarına, mutluluklarına, dinlerine, imanlarına, sıhhatlerine, neşelerine hep yardımcı olalım.

Adnan Oktar Diyor Ki... 23 Ekim 2017> Daha Fazla

Kadınlar saygı ve sevgiyi müthiş hak ediyor. Deccaliyet kadınları ezmek için hem Darwinizmi hem de müşriklerin şirk inancını kullandı. Yakın bir gelecekte kadınlar müthiş bir rahatlığa ve güzelliğe erecekler.

Adnan Oktar Diyor Ki... 22 Ekim 2017> Daha Fazla

İslam kadını ömür boyu garanti ve koruma altına almıştır. Erkek hem annesine hem eşine hem de kız kardeşine bakmakla yükümlüdür. Bu yükümlülük kadının daha iyi yaşamasını sağlar.
Kuran’da kadınları zorlayan, açmaza sokan hiçbir hüküm yoktur. Gelenekçi ortodoks İslam anlayışının kadınları hor gören mantığı müşrik, putperest dönemden gelen batıl bir zihniyettir.
Kuran’da kadının dövülmesi yoktur. Erkeğin kadına üstünlüğü de yoktur. Kadın ve erkeğin farklı yetenekleri ve özellikleri oldukları bildirilmiştir. Erkek kadının üzerinde ya da üstün değildir ama kadınları korumakla, güzel davranmakla sorumludur.

Adnan Oktar Diyor Ki... 21 Ekim 2017> Daha Fazla

Kadınların üzerinde o kadar yoğun baskı var ki tek seçenekleri bakımsız olmak, özensiz yaşamak oluyor. Bakımlı, cazibeli, özenli olduklarında çok sayıda insan onları suçlu olarak görüyor. Kadının güzelliğini elinden almaya azmetmişler. Kadınları ezen bu zihniyeti ilimle irfanla tamamen kazıyacağız inşaAllah.
Kadın terk edilmez, kadını terk etmek manevi ölümdür. O sana aşkla bağlanmış, Allah onu sana emanet etmiş. Nasıl terk edersin? Bu çok ağır bir vicdansızlık olur. Kadını terk etmek demek insanın aklını, vicdanını her şeyini terk etmesi demektir.

Adnan Oktar Diyor Ki... 20 Ekim 2017> Daha Fazla

Kadınlar merhametin, şefkatin, güzelliğin, temizliğin kalesidir. Benim için dünyadaki en değerli varlıktır. Bana göre kadın kutsal ve yücedir. Bir sanat eseridir. Kadınları ezmeye yönelik her düşüncenin ve hareketin ilimle irfanla hep karşısında olacağız.

Adnan Oktar Diyor Ki... 18 Ekim 2017> Daha Fazla

Allah insanı en güzel surette yarattığını bildiriyor. Kadını yarım varlık olarak görenler, kadının cehennem ehli olduğunu söyleyenler Kuran’a uygun davranmıyorlar.

Adnan Oktar Diyor Ki... 16 Ekim 2017> Daha Fazla

Allah kadının üzerinde baskı kurulmasına izin vermez, ne yapacağını kadının kendi vicdanına bırakmıştır. Kadın bir kişiyi rahatsız edici buluyorsa tokalaşmaz. Makul buluyorsa tokalaşır. Kadını potansiyel suç unsuru ve aklı zayıf görerek kadına dayatmada bulunmak, üzerinde baskı kurmak doğru değildir.

Adnan Oktar Diyor Ki... 15 Ekim 2017> Daha Fazla

Genç kızlar ve kadınlar sevgiye çok açıktır, ama tutkuyla sevebilecekleri dürüst, samimi, candan birini neredeyse hiç bulamıyorlar. Bazıları vücudunu geliştirip kas yaptığında müthiş etkileyici olacağını zannediyor, akılları ve bakışları ise bomboş oluyor. Daha da acısı buna rağmen kendilerini çok akıllı sanıp kadını kandırabildiklerini zannediyorlar.

Adnan Oktar Diyor Ki... 14 Ekim 2017> Daha Fazla

Genç kızlarımızı tehdit eden olduğunda tüm mahallenin, tüm toplumun o kıza sahip çıkması ve kanuni her türlü tedbirin alınması için koruyup kollaması gerekir.
Kadının kalbi kırılmaz, kadının kalbi fethedilir, kazanılır. Bilmeden kadını kırmışsan hemen en iyi şekilde telafi etmen gerekir.
Kadın nefestir, hayattır. Kadınsız hayat olmaz. İmandan sonra en güzel varlık kadındır.
Kadınlar o kadar güzel bir nimet ki, kadın güzelliğini ve kadın endamını görmek, bu güzelliği takdir etmek nefis bir nimet. İmandan sonra en büyük nimet kadın güzelliğidir.

Adnan Oktar Diyor Ki... 13 Ekim 2017> Daha Fazla

Kadınlara saygı duymayan kişiler, kadına tuzak kurma mantığıyla, ele geçirmek gözüyle bakıyor. Ele geçiremediğinde de kadın güzelliğine haset ediyor ve kadınları tamamen baskı altına almak istiyor. Kuran bu baskı sistemini tamamen kaldırıyor.

Adnan Oktar Diyor Ki... 3 Ekim 2017> Daha Fazla

Kadın güzelliği dünyadaki en büyük nimetlerden biridir. Kadın Allah'ın Cemal isminin tecellisidir.

Adnan Oktar Diyor Ki... 25 Eylül 2017> Daha Fazla

Kadınların bakımlı ve güzel olması Kuran'a göre haram değildir. Kuran'da alabildiğine kadın hürriyeti vardır.
Dünyanın en güzel süsü kadınlardır. Benim yaptığım tablolarda da kadın güzelliğinin yer alması sanatın güzel bir tecellisidir.
Kız çocuklarını ikinci sınıf gören bir zihniyet dünyanın hemen her yerinde var. Kadınları ezen bu sisteme ilimle irfanla izin vermeyeceğiz.

Adnan Oktar Diyor Ki... 23 Eylül 2017> Daha Fazla

Kadın güzelliği akılla birlikte olduğunda nefes kesici olur. Aklı zayıf olması bir kadın için vahim bir durumdur. Bir kadın derin düşünüyorsa, güzel ahlakı seviyorsa, Allah'a aşıksa, tutkuyu biliyorsa, akıllıysa metafizik bir etkileyiciliği olur.
Gelenekçi ortodoks İslam anlayışında da Darwinizm'de de kadınların eksik, yarım, haşa gelişmemiş bir tür hayvan olduğu inancı vardır.

Adnan Oktar Diyor Ki... 22 Eylül 2017> Daha Fazla

Kadınların alabildiğince özgür oldukları bir dünya en büyük ideallerimden biridir. Kadınların üzerindeki acımasız baskıyı kabul etmiyorum.
Kadın dünyanın süsüdür. Kadınlar her yerde güzellik olarak tezahür edecekler. Kadın hayatın her alanında olacak.

Adnan Oktar Diyor Ki... 21 Eylül 2017> Daha Fazla

Binlerce yıldır erkek hakim bir düzen oluşturmuşlar. Tüm sistemi kadını ezmek üzerine kurmuşlar. Mehdiyetle birlikte bu tamamen kalkacak.
Seven kadının yüzünde çok heybetli, etkileyici ifade oluşur. Göz aynı göz, cilt aynı cilt ama kadın sevgiyi yaşadığında bambaşka bir güzellik oluyor.

Adnan Oktar Diyor Ki... 19 Eylül 2017> Daha Fazla

Türkiye’nin kalitenin ön planda olduğu modern ve aydın bir ülke olması durumunda "Türkiye karşıtlığı" tamamen ortadan kalkar. Türkiye Avrupai, modern, kadın haklarını koruyan neşenin, güzelliğin, sanatın üst seviyede olduğu bir ülke olursa Türkiye’ye karşı oynanan hiçbir oyun başarılı olmaz.

Adnan Oktar Diyor Ki... 16 Eylül 2017> Daha Fazla

Erkeklerin hakim güç olduğuna, kadınların aklı zayıf, her an her şeyi yapabilecek tehlikeli varlık olduğuna inanmışlar. Bu yanlış düşünce yüzünden kadınları sürekli baskı altında tutuyorlar. Kuran Müslümanlığında böyle bir baskı sistemi yoktur.
Kadınların 6. duyusu çok güçlüdür, detayları iyi görürler, koku renk ve ses analizleri de güçlüdür. Kadınlara aklı zayıf demek akılsızlıktır.

Adnan Oktar Diyor Ki... 15 Eylül 2017> Daha Fazla

Kadının güzelliği ruh gücüne, gözündeki akıl ve tutku gücüne göre değişir. Güvenilir, akıllı, tutkuyu bilen bir kadın çok etkileyicidir.

Adnan Oktar Diyor Ki... 13 Eylül 2017> Daha Fazla

Kadının özgür olduğu, sanatın, bilimin, neşenin olduğu Kuran Müslümanlığı gerçek İslam'dır. Bunu tüm dünya severek ister.

Adnan Oktar Diyor Ki... 11 Eylül 2017> Daha Fazla

Kadınları aklı zayıf ve potansiyel suç makinası gibi göstererek hayatlarını ellerinden alıp onları ve hayatı çökertmeye çalışan şeytandır.
Bir kadını güzel yapan, insancıl, nezaketli, sevgi dolu, imanlı, Allah'tan korkan, Allah'ı seven olması ve yüzünde iffet ışığının görülmesidir.

Adnan Oktar Diyor Ki... 7 Eylül 2017> Daha Fazla

Kadını ikinci sınıf varlık haline getiren, özgürlüklerini elinden alan gelenekçi anlayışın Kuran Müslümanlığı ile bir bağlantısı yoktur.
Gelenekçi ortodoks sistem kadınları insan olarak görmüyor "buçuk" diyor. Bu, kadın ne derse onun aksini yapın diyen bir anlayış. Cehennemin %90'ını kadınlar dolduracak diyen bu anlayışta kadının özgür ve rahat yaşayabileceği bir ortam değil yoğun kadın nefreti oluyor. Diğer yandan da kadınların evlilikteki rolünün "köpek gibi" olduğunu söyleyen Darwinizm var. Kadınları adeta cendereye almışlar.

Adnan Oktar Diyor Ki... 3 Eylül 2017> Daha Fazla

Ruhunu, derinliğini, zekasını kullanmayan kadın güzel olsa da etkileyici olmaz. Her akıllı kadın cazibeli olur.
Kadın Allah’ın tecellisidir, mübarek, muhterem bir varlıktır, Allah’ın ruhunu taşır, onun ahiretini, sağlığını, cennetini düşünmek gerekir. Bir erkek kadının haysiyetini, şerefini, namusunu, mutluluğunu sevincini düşünürse Allah o erkeği kadına sevdirir, yoksa olmaz.
Erkekler diledikleri gibi giyiniyorlar ama kadınlara her şeyi yasaklıyorlar, bu oyuna hep birlikte son verelim.

Adnan Oktar Diyor Ki... 1 Eylül 2017> Daha Fazla

Gelenekçi ortodoks anlayışta kadın yarım bir varlık olarak görülür. Kadına buçuk denir. Kuran İslamında ise kadın değerlidir, özeldir.

Adnan Oktar Diyor Ki... 30 Ağustos 2017> Daha Fazla

Allah'ın üstün ahlakı kadınlarda çok yoğun tecelli eder. Merhamet, şefkat, insancıllık, sabır, vefa, temizlik, incelik kadınlarda yoğundur.
Gelenekçi İslam’a ve Darwinizme göre kadınlar yarım görülüyor. Kompleksli insanlar, homoseksüeller kadınlara akıl almaz baskı uyguluyorlar. Kadınlara uygulanan baskı belasını süratle kaldıracağız, bu oyunu durduracağız. Bu konuda kadınlar da birbirlerine yardım etsinler.

Adnan Oktar Diyor Ki... 29 Ağustos 2017> Daha Fazla

Allah'ın izniyle dünyayı kadınlar için cennette çevireceğiz.
Kadının beğenilmesi suç haline getirildiğinde insanlardaki güzel olma ve güzelliği arama duygusu ortadan kalkar, fıtrat bozulur.

Adnan Oktar Diyor Ki... 28 Ağustos 2017> Daha Fazla

Kadının sevdiğine düşkün olması ruhundaki kalitenin ve güzelliğin bir yansımasıdır. Kadın egoist olmaz, kendini değil sevdiğini düşünür.

Adnan Oktar Diyor Ki... 24 Ağustos 2017> Daha Fazla

Kadın hak edilmesi gereken nazenin bir güzelliktir. Onu hak etmenin yollarını arayacaksın, bir sanat eserine yaklaşır gibi yaklaşacaksın.

Adnan Oktar Diyor Ki... 23 Ağustos 2017> Daha Fazla

Bağnaz sistemde cehennem ehlinin %90'ının kadınlar olduğuna inanıldığı için kadına bakış açısı en baştan çok yanlış oluyor.
Ak Parti'nin öncelikli konusu kadınların özgürlüğü, sanat ve kalite olmalı. Kadın haklarının ve sanatın en yüksek noktaya çıkarılması hayati.

Adnan Oktar Diyor Ki... 19 Ağustos 2017> Daha Fazla

Gelenekçi ortodoks sistemde kadınlar aleyhine yüzlerce ifade var. Darwinist sistem de kadını hayvanla insan arası yarı mahluk olarak görüyor, bunlar birleştiğinde kadına karşı bakış açısı çok anormal oluyor ve müthiş bir kadın nefreti gelişiyor.
Gelenekçi ortodoks İslam anlayışı sanatı ve bilimi öldürüyor, kadınları baskı altına alıyor, her şeyi nötr hale getirip ruhu mahvediyor.
Bir kadında beni en çok etkileyen şeyler akıl, tutku, temizlik, ruhundaki deli heyecan, Allah sevgisi ve Allah korkusudur.

Adnan Oktar Diyor Ki... 18 Ağustos 2017> Daha Fazla

Kadınlar Darwinizme göre de gelenekçi ortodoks sisteme göre de yarım insan olarak görülüyor. Bu felaketi Kuran ahlakıyla düzelteceğiz.
İngiliz derin devleti kadınları kendince insan yerine koymaz, hakim olan Darwinist görüş nedeniyle kadınları aşağı görür.
Hanımların korunup kollanması için elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışalım, gençlerimizi de bu konuda şevklendirelim. Hanımları koruyup kollamak yiğitliktir, onların sağlığını, sıhhatini, imanını korumayı teşvik etmek gerekir, buna da çözüm Mehdiyettir.
Dünyanın her yerinde kadınlara baskı var, ailesi, babası, annesi ayrı baskı yapıyor, bu çok acı, bunun düzeleceği dönem Mehdiyet dönemidir.

Adnan Oktar Diyor Ki... 17 Ağustos 2017> Daha Fazla

Kadın güzelliği ve özgürlüğü homoseksüelliği darmadağın eder, kadın güzelliğinin olduğu yerde homoseksüelliğin yaşayacak alanı kalmaz.
Kadın güzelliğinin ve kadını sevmenin suç haline getirilmesi fıtrat bozulmasına sebep oluyor. Kadın bakımlı ve alımlı güzeldir.

Adnan Oktar Diyor Ki... 16 Ağustos 2017> Daha Fazla

Kadınlar çok keskin ve ince düşünürler, erkeklere göre daha olgundurlar. Bir çok insan kadının ruhunun kalitesini fark edemiyor.

Adnan Oktar Diyor Ki... 12 Ağustos 2017> Daha Fazla

Kadını kadın yapan sanatçı ruhtur. Kadın bakışını, yürüyüşünü, sesini, duruşunu sanatçı ruhuyla güzelleştirdiğinde çok etkileyici olur.
Binlerce kişiyle konuşuyoruz, hepsi sevgi, mutluluk, kadın hakları istiyor. Bu talepleri Mehdiyet devrinde tam gerçekleşecek inşaAllah.
Kadınlara karşı üst perdeden, kendini onlardan üstün gören bir üslubu kullanmak kimseye yakışmaz. Müslüman tevazulu olur.
Kadını yarım varlık olarak gören, insan yerine koymayan bir ülkeye Allah bereket vermez. İslam aleminin büyük kısmı bu yüzden eziliyor.
Kuran'da olmayan onlarca şart koyarak kadınları namazdan ve İslam'dan uzaklaştırıyorlar.

Adnan Oktar Diyor Ki... 11 Ağustos 2017> Daha Fazla

Bir kadın Allah'ı seviyor Allah'tan korkuyorsa, dürüstse, kendisi gibi davranıyorsa, vicdanlıysa insan mutlaka o kadının etkisi altında kalır.

Adnan Oktar Diyor Ki... 10 Ağustos 2017> Daha Fazla

Kadınları İslam'dan uzaklaştırmaya çalışanlara kimse itibar etmesin. Kuran kadınlara alabildiğine özgürlük verir.
Kuran'da olmayan yüzlerce kural getirerek milyonlarca kadını namazdan ve abdestten uzak tutuyorlar. İslam adına İslam'dan uzaklaştırıyorlar.
Kadının onuruna, namusuna kefil olarak yaklaşırsan, asla egoist olmazsan, onu Allah'ın tecellisi olarak seversen Allah seni de ona sevdirir.
Kadın güzelliğinin ortadan kaldırılması bir erkeğin kadını sevme, helaliyle yaşama idealini de ortadan kaldırıyor. Kadının çekici olmasının, bakımlı olmasının, kadına bakmanın, kadınla konuşmanın, hayal dahi etmenin haram kılındığı bir sistemde fıtrat bozulması ortaya çıkıyor.

Adnan Oktar Diyor Ki... 8 Ağustos 2017> Daha Fazla

Kadınların merhametli ve affedici olmasından istifade ederek bir çok zalim kadınları ezmeye kalkmış. Kadınları ezme devri artık bitti.
Kadınlar istediği gibi giyinecek, istediği gibi makyaj yapacak, istediği gibi sokakta gezecek. Kimse ne yapacaklarına karışmayacak.

Adnan Oktar Diyor Ki... 6 Ağustos 2017> Daha Fazla

Gelenekçi ortodoks anlayışında kadın potansiyel tehlike ve dövülebilir bir varlık olarak görülüyor. Bunun neticesi kadına şiddet oluyor. Darwinist düşünce de kadını aşağılıyor ve bir tür hayvan olarak görüyor. Kadını yarım bir mahluk olarak gören çirkin zihniyet dünyaya hakim.

Adnan Oktar Diyor Ki... 5 Ağustos 2017> Daha Fazla

Kadınlar rahatça dekolte giysin, makyaj yapsın, hayat enerjilerini yok etmek isteyenleri hiç ciddiye almasınlar, özgür yaşasınlar.
Kadınlara sevgi ve saygı aklı başında her Müslümanın vasfı olmalıdır. Kadın dünyanın göz aydınlığıdır, dünyanın en güzel süsüdür.

Adnan Oktar Diyor Ki... 4 Ağustos 2017> Daha Fazla

Mekkeli müşriklerin kız çocuklarını diri diri toprağa gömmesi gibi şimdi de kadınların neşesini, özgürlüğünü alıp diri diri gömmek istiyorlar.
Bilgisi ve kültürü az olan insanlar kadın karşıtı açıklamalardan çok etkileniyorlar ve kadınlara baskı daha da artıyor.

Adnan Oktar Diyor Ki... 3 Ağustos 2017> Daha Fazla

Kadının sevdiği insana tam teslim olması, gururunu ezmeyi göze alması, kendi sesi, kendi bakışıyla yaşaması kadına müthiş bir etkileyicilik verir.
Sosyal adalet, huzur, özgürlük, sevgi, kavgaların bitmesi, kadın hakları taleplerinin hepsi Mehdiyet için birer duadır.
Kadınlara özgürlük çok yakışıyor. Kadın kendi vicdanıyla nasıl giyineceğine nasıl yaşayacağına kendisi karar verir.

Adnan Oktar Diyor Ki... 2 Ağustos 2017> Daha Fazla

Akıllı kadına aşık olunur. Akıllı ve güzel huylu bir kadın derin tutkuyla sevilir.

Adnan Oktar Diyor Ki... 1 Ağustos 2017> Daha Fazla

Kadınlar özgür olmadığında bu onların hafızasına, konuşmasına, güzelliğine etki eder, kadın özgür olduğunda yaratıcı gücü ortaya çıkar. Kadınlar Mehdiyet döneminde tam özgür olacaklardır. Peygamberimiz (sav) de hadislerinde kadın özgürlüğüne dikkat çekmiştir.

Adnan Oktar Diyor Ki... 30 Temmuz 2017> Daha Fazla

Ben kadının gözündeki akla, temizliğe, aşka bakarım. Gözünde sevgi olanla sonsuza kadar dost olurum. Sevgiyi bilmeyenle dostluk imkansızdır.
Kadına şiddetin önlenebilmesi için bu konuda kadınların önüne çıkarılan tüm bürokratik engellerin ortadan kaldırılması şarttır. Kadına yönelik ciddi bir tehdit ve cana kasıt olduğunda tehdit eden kişiyi yıldıracak kanuni ve hukuki önlemler alınması gerekir.
Kadınların hoşlarına giden işlerde çalışması güzel olur. Ağır iş dallarında çalışmaları beni vicdanen rahatsız eder.

Adnan Oktar Diyor Ki... 28 Temmuz 2017> Daha Fazla

Bırakın kadınlar özgür olsun, istedikleri kadar makyaj yapsınlar, istedikleri gibi giyinsinler, bakımlı dolaşmaktan çekinmesinler. Kadınların özgürlük istemeleri en haklı talepleridir. Kadınların baskı altına alınması hayatın güzelliğinin ortadan kaldırılmasıdır.
"Aşırı makyaj" kavramı mantıklı değil. Kadın güzelliğini kaldırmak için bunu öne sürüyorlar. Kadına yakışan makyaj doğru makyajdır.

Adnan Oktar Diyor Ki... 24 Temmuz 2017> Daha Fazla

Dinimizde kadınların yanında din anlatmak var mı diyenlerin buna dair Kuran'dan delil getirmeleri gerekir. Tek bir delil getiremezler. Hz. İbrahim'in eşi misafir gelen meleklerin yanında gülüyor, sohbet ortamı var, Hz. Musa Hz. Şuayb'ın kızlarına yardım ediyor, Hz. Süleyman Sebe Melikesi'ne havuz yaptırıyor. Kuran'a göre kadınların güvenilir ortamlarda dekolte olması, kadınların yanında din konuşulması haram değildir. Buna haram diyenlerin Kuran'dan ayet göstermesi gerekir. Kuran'dan ayet göstermeyip "bana göre, duyduğuma göre" diye mantık olmaz.

Adnan Oktar Diyor Ki... 23 Temmuz 2017> Daha Fazla

Kadınları ezerek, güzelliklerini yok ederek sevgiyi, aşkı, tutkuyu ortadan kaldırmak istiyorlar. Kadın güzelliği muhteşem bir nimettir.

Adnan Oktar Diyor Ki... 22 Temmuz 2017> Daha Fazla

Kadınlar özgür olduğunda, güzellik, neşe, sanat baskı altına alınmadığında İslam ahlakı dünyaya çok hızla hakim olur.
Bir kadının güvenilir, helale harama dikkat ettiğini bilmek bir erkek için çok heyecan verici, hayranlığını arttıran bir güzelliktir.

Adnan Oktar Diyor Ki... 19 Temmuz 2017> Daha Fazla

İnsanı en çok etkileyen duygu güzelliktir. Özellikle kadın güzelliği insanların bilinç altında en çok etkilendikleri nimettir.
Kadınları güzelleştiren en önemli şeylerden biri özgürlüktür. Kadın özgürce yaşayabildiği zaman hayat bulur. Biz kadın özgürlüğünün esas olmasını istiyoruz, kardeşlerimiz sevgisiz, baskıcı, nefret dolu tiplerin sözlerini hiç ciddiye almasınlar.

Adnan Oktar Diyor Ki... 18 Temmuz 2017> Daha Fazla

Kadın iffetini ve onurunu koruyan, namusuna titiz aynı zamanda bakımlı, cazibeli ve güzel olacak. İnsanlarda kadına saygı ve hürmet gelişecek.
Dünyanın en güzel varlıkları olan kadınların baskı altına alınması beni çok rahatsız ediyor.

Adnan Oktar Diyor Ki... 17 Temmuz 2017> Daha Fazla

Kadınların çoğu mutsuz yaşıyor, sevecek insan bulamıyorlar. Kadınların sevme gücüne ket vurulmuş durumda. Kadına saygı duyulan ortam oluşsun, kadınlar kendilerini güvende hissetsinler ki gerçek ruhlarını yaşayabilsinler.
Dünyanın her yerinde dine ve geleneklere ekler yaparak erkek egemen bir dünya oluşturmuşlar. Kadına hak ettiği saygı Mehdiyet'le gelecek.
Bir kadını en çok etkileyen şey akıl ve samimiyettir. Kadınlar akılsızlıktan müthiş rahatsız olurlar. Ne kadar güzel ve yakışıklı olursa olsun akılsız kadının da akılsız erkeğin de etkileyiciliği olmaz.

Adnan Oktar Diyor Ki... 15 Temmuz 2017> Daha Fazla

Deccaliyet kadınların baskı altına alındığı, neşenin, kalitenin, sevincin olmadığı bir dünya istiyor. Buna ilimle, irfanla müsaade etmeyeceğiz.

Adnan Oktar Diyor Ki... 14 Temmuz 2017> Daha Fazla

İslam ahlakının dünyaya hakimiyetinin anahtarı kadın özgürlüğüdür. Allah'ın kullarının yarısı kadınlardır Allah kullarına zulme izin vermez.
Kadına saygının en yüksek olduğu dönem Mehdiyet devri olacaktır. Kadınlar özgürlüğü ve güzelliği diledikleri gibi yaşayacaklar.

Adnan Oktar Diyor Ki... 13 Temmuz 2017> Daha Fazla

Bir kadının gerçekten sevdiği gözünden anlaşılır. Gözünde ancak gerçek sevenin anlayabileceği bir tutku, teslimiyet ve derin aşk oluşur.
Akıllı, derin düşünen, tutkuyu bilen kadın güzeldir.

Adnan Oktar Diyor Ki... 12 Temmuz 2017> Daha Fazla

Hızma da dövme de kadınlara çok yakışıyor. Kadınların diledikleri gibi bakımlı, güzel oldukları bir dünya olacak inşaAllah.
Allah korkusu ve Allah sevgisi olmadığında kadınlar üzerinde çok ciddi baskı oluyor, kimi toplumsal kurallar kadınları zor durumda bırakıyor. Kadınlar baskı yüzünden sevgiyi, tutkuyu, aşkıyı yaşayamıyorlar, acıyı, korkuyu, tedirginliği yaşıyorlar, huzurlu olamıyorlar. Kadınlar üzerindeki baskı Mehdiyet devrinde ortadan kalkacaktır.

Adnan Oktar Diyor Ki... 10 Temmuz 2017> Daha Fazla

Bazı kişiler genç kızların hayatına mutlaka müdahale etmeleri gerektiğine inanıyorlar. Kadının vicdanına, aklına ve muhakemesine güvenmek gerekir.
Müslüman kadın denildiğinde Allah'ı çok seven, Allah'tan çok korkan özgür kişilikli, nezih, çiçek gibi tertemiz, asil bir varlık akla gelmeli.

Adnan Oktar Diyor Ki... 9 Temmuz 2017> Daha Fazla

Toplu taşıma araçlarında kadınların onuru oradaki tüm insanlara emanettir. Kadınlar her zaman öncelik, hürmet, saygı görmelidir.
Kadın haklarının korunması tek başına adli tedbirlerle mümkün olmuyor. En güzel çözüm kadına saygı ve sevgi ruhunun güçlendirilmesidir.

Adnan Oktar Diyor Ki... 8 Temmuz 2017> Daha Fazla

Kadın güzelliği dünyayı cennete çevirir. Resim, müzik, heykel, şiir, sanat ve edebiyatın bir çok dalı kadın güzelliği üzerine kuruludur.
Eğlence, müzik, güzel kadınların Müslümanların hayatında var olduğunu görmek bazılarının çok ağırlarına gidiyor. Sanat, güzellik, neşe olmadığında dini geriletmeleri çok kolay oluyordu. İslam'ın tüm bu özgürlükleri sağladığını göstermemiz dini hayattan çıkarmak isteyenlere müthiş şok oldu. Bu yüzden panik şekilde feryat ediyorlar. İstedikleri kadar feryat etsinler tüm dünya neşe içinde dindar güzel yaşayacak. Özellikle kendileri dindar olmadıkları halde kadınların dekoltesine, dansına, neşesine karışanlar çok büyük bir samimiyetsizlik yapıyorlar.

Adnan Oktar Diyor Ki... 7 Temmuz 2017> Daha Fazla

Kadınların özgürlüğü esas olmalı, özgürlüğü kısıtlayan tutumlar doğru olmaz. Kadınların korunması, saygı görmesi, onurlarının şereflerinin korunması hayati bir konudur. Bir kadın şerefiyle, iffetiyle güzeldir.

Adnan Oktar Diyor Ki... 6 Temmuz 2017> Daha Fazla

Bazı kişiler erkeklere her şeyi hak görürken kadınların zerre özgürlük yaşamasını istemiyorlar. Bu, hem ikiyüzlülük hem ahlaksızlıktır.
Kadınların dekoltesine, makyajına, neşesine kendilerince ölçü koyup karışan bazı kişiler homoseksüellerin en iğrenç makyajlarını olağan karşılıyorlar.
Kadının dekoltesine, güzelliğine, makyajına karışmak İslam'da değil, gelenekçi ortodoks sistemde vardır. İslam'da kadın hürdür.
Kadını potansiyel suç işleyecek ve işletecek varlık gibi görüp baskı altına almaya çalışmak gelenekçi ortodoks sistemin en korkunç yönüdür.

Adnan Oktar Diyor Ki... 5 Temmuz 2017> Daha Fazla

Tutkuyu, aşkı bilmeyen, kadının ruhuyla sevgi bağı kuramayan, sadece eti kemiği önemli gören gerçek sevgiyi hiçbir zaman yaşayamaz.
Bir kadının şiddet gördüğüne şahit olan birinin o kadını mutlaka koruması, güvenliğini sağlaması gerekir.
Kadınların bakımsız, özensiz, baskı altına alındığı bir ortamda din yayılmaz. Kadın özgürlüğü ve güzelliği varsa din hızla yayılır.
“İslam'ı yaşarsanız kadınların tüm özgürlükleri ellerinden alınır, bakımsız, içine kapalı bir yapı gelişir” iddiasıyla insanları dinden uzaklaştırdıkları için İslam'da özgürlükler olduğunu, kadının dilediği gibi yaşayabileceğini ortaya koymamız bu kişileri çok rahatsız ediyor.

Adnan Oktar Diyor Ki... 3 Temmuz 2017> Daha Fazla

Kadının güzel olması için ruhunun güzel olması yeterlidir. Kişiliği güzel olan kadın çok olumlu yönde değişir ve güzelleşir.

Adnan Oktar Diyor Ki... 2 Temmuz 2017> Daha Fazla

Hayat kalitesi sanatla, güzelliğe olan eğilimle, kadınlara özgürlük tanımakla, gelenekçi ortodoks sistemin tahribatını durdurmakla sağlanır.
Kadına şiddet uygulandığında tüm toplumun güçlü bir tepki göstermesi gerekir. Olay anında şahit olanların kadını koruması önemlidir.

Adnan Oktar Diyor Ki... 1 Temmuz 2017> Daha Fazla

Toplu taşıma araçlarında kadınlara özel alan olması kadın özgürlüğünü kısıtlayan değil tam tersine kadına değer veren bir uygulamadır. Eğer kadınlara burayı kullanabilirsiniz başka yeri kullanamazsınız denilirse bu yanlış olur ama istediğiniz yeri kullanın ama burası sırf kadınlara özel denilmesi kadına verilen bir ayrıcalıktır ve güzel bir uygulamadır. Türkiye'de bağnazlık asla hakim olmaz endişe etmesinler.

Adnan Oktar Diyor Ki... 30 Haziran 2017> Daha Fazla

Toplu taşıma araçlarında kadınların korunup kollanması yüksek ahlakın bir alametidir. Buna çok özen gösterilmesi gerekir.

Adnan Oktar Diyor Ki... 28 Haziran 2017> Daha Fazla

Kadınların toplu taşıma araçlarında rahatsız olması tüm toplumun vicdanını rahatsız eder. Kadınlara her zaman öncelik verilmeli.

Adnan Oktar Diyor Ki... 27 Haziran 2017> Daha Fazla

Hayatın her alanında kadınlara öncelik verilmesi, kadınların gelecek endişesi bir durumlarının olmaması gerekir. Hastaneler kadınlara ücretsiz olmalı, iş yerlerinde kadınlara öncelik verilmeli, kadınlar her alanda hak sahibi olmalı.
Kadının güzelliğini takdir etmek onun onuruna, namusuna, asaletine özen göstererek olur. Kadınlara karşı laubali tutum çok çirkindir.

Adnan Oktar Diyor Ki... 26 Haziran 2017> Daha Fazla

Bazıları kadınlara gülmeyi bile çok görüyorlar. Kadınlar dünyanın en güzel süsüdür, alabildiğine hür olacaklar, her yerde hürmet görecekler.
Kadınların istedikleri gibi giyindikleri istedikleri gibi bakımlı yaşadıkları bir dünya olacak inşaAllah.

Adnan Oktar Diyor Ki... 25 Haziran 2017> Daha Fazla

Sevginin en güçlü temeli saygı ve değer vermektir. Ben kadınlara çok saygı duyuyorum ve yüksek bir sevgi gücüyle hepsini seviyorum.

Adnan Oktar Diyor Ki... 24 Haziran 2017> Daha Fazla

Kadınların hak ettiği değeri görmesi için toplu bir ruh devrimi gerekli. Bu da eğitimle olur. Allah sevgisiyle, kadına saygı duyan ruhla olur.

Adnan Oktar Diyor Ki... 22 Haziran 2017> Daha Fazla

Bazıları genç kızların eğlenmesini anormal görüyor ama kendileri diledikleri gibi eğleniyorlar. Asıl eğlence, neşe ve güzellik kadınların hakkıdır.
Kadının iffetine değer verip, dünyadaki en güzel varlık olduğunu hissettirip, saygı göstererek dilediğince özgür yaşayacağı ortam sağlanmalı.

Adnan Oktar Diyor Ki... 21 Haziran 2017> Daha Fazla

Sevgiyi yasaklayan, kadınların özgürlüğünü, neşesini baskı altına alan bir sistemde sanat da gelişmez.

Adnan Oktar Diyor Ki... 20 Haziran 2017> Daha Fazla

Güzel ahlaklı bir kadının sevgisi ve sadakati çok güçlüdür, sevdiği için her fedakarlığı göze alır.
Kadın düşmanlığı, kadınların istediği gibi yaşayamaması çok korkunç. Tüm insanların özgür ve rahat yaşaması esas olmalı. Kadına bakan bir insan bir çiçeğe, bir sanat eserine bakar gibi koruma hissiyle, sevgiyle ve saygıyla bakmalıdır.
Eğlenceyi, güzelliği, özgürlüğü sadece erkeklere hak gören zihniyet çirkin. Bu zihniyet kadınları ikinci sınıf görüyor, biz buna müsaade etmeyeceğiz.

Adnan Oktar Diyor Ki... 17 Haziran 2017> Daha Fazla

Kadınlara karşı bazı yerlerde acımasız kurallar uygulanıyor. Kadınlara gereken saygı ve değerin verilmesi Mehdiyetle olacaktır.

Adnan Oktar Diyor Ki... 15 Haziran 2017> Daha Fazla

Kadının değerini bilmek onu Allah'ın tecellisi olarak görmekle olur. O zaman kadın gözünde yücelir ve koruma hissiyle bakarsın. Kadın Allah'ın en güzel Sanatlarından biridir. Kadının mutlu yaşaması için kendi çıkarlarını terk eden bir ruh olmalı.

Adnan Oktar Diyor Ki... 14 Haziran 2017> Daha Fazla

Gelenekçi ortodoks İslam anlayışının olduğu yerde kadına saygı duyulmaz. Çünkü kadın dövülmesi gereken potansiyel suç unsuru olarak görülür. Gelenekçi ortodoks İslam anlayışında kadın, insanın başını belaya sokan çok tehlikeli bir varlık olarak görülüyor. O zaman kadına saygı duyulmuyor.

Adnan Oktar Diyor Ki... 12 Haziran 2017> Daha Fazla

Kadın aklının, ruh derinliğinin, nezaketinin, sanatçı ruhunun, güzelliğinin takdir edilmesini ister. Takdir edildiğinde kadın ruh kazanır. Dünyanın hemen her yerinde kadınların hayatlarını adeta cehenneme çevirmişler. Hiçbir yerde rahat huzurlu yaşatmıyorlar.
Kadınların ekonomik özgürlüğü önemlidir. İş yerlerinde kadınlara öncelik verilmeli ve kadınların her yönden çok güzel korunmaları gerekir.

Adnan Oktar Diyor Ki... 11 Haziran 2017> Daha Fazla

Dünyadaki en güzel varlık kadındır, tutkuyla sevilebilecek bir varlıktır kadın, Allah çok büyük nimet olarak kadını yaratmıştır.

Adnan Oktar Diyor Ki... 6 Haziran 2017> Daha Fazla

Allah dünyayı bakımla güzel olacak şekilde yaratmıştır. Kadınların bakımlı olmalarını suç gibi gösteren zihniyet Kuran'a uygun değildir.

Adnan Oktar Diyor Ki... 5 Haziran 2017> Daha Fazla

Bir kadına herkesin saygı ve hürmet göstermesi mecburidir. Kadını koruyup kollamak erkek için bir nimet ve mutluluk vesilesidir.

Adnan Oktar Diyor Ki... 3 Haziran 2017> Daha Fazla

Erkeklere her şey serbest, kadınlara yasak mantığı yanlıştır. Haram ve gayri ahlaki bir durum varsa her ikisi için de yasaktır. Pagan geleneği olarak kadınları baskı altında tutuyor, erkeklere her şeyi hak, kadınlara yasak görüyorlar. Kadın kendi vicdanıyla doğruyu bilir.
Kadınlar her konuda öncelik gösterilmesi gereken, çok yüksek saygı duyulması gereken çok mübarek varlıklardır.

Adnan Oktar Diyor Ki... 30 Mayıs 2017> Daha Fazla

Kadınların kıymetinin iyi bilinmemesi deccaliyetin telkinleriyle oluyor. Cennetin de dünyanın da en büyük nimeti kadınlardır.

Adnan Oktar Diyor Ki... 29 Mayıs 2017> Daha Fazla

Sevgi en güzel samimiyetle anlatılır. Kadınlar samimiyetsiz iltifatlardan çok rahatsız olur. Bir kadını oradan burdan duyduğu kalıplaşmış cümleler kullanarak, içten bir saygı duymadan yapılan iltifat çok rahatsız eder. Kadın akılsızlığı ve samimiyetsizliği hemen anlar.
Kuran'ın kendisi namustur. Din namustur. Dinin bütününe inanıp yaşayan kadın namusludur.

Adnan Oktar Diyor Ki... 28 Mayıs 2017> Daha Fazla

Kadının ana vasfı sevme ve sevilmedir. Sevgi olmadığında kadın yıpranmaya başlar, hayat zevki tamamen elinden gider.

Adnan Oktar Diyor Ki... 27 Mayıs 2017> Daha Fazla

Bir kadının gözündeki tutku yeteneği ve derinlik onun aklını ve ruh kapasitesini gösterir.
Bir toplumdaki kalite kadının özgürlüğüyle oluşur. Kadının suç makinası gibi görüldüğü, bakımlı olmasının yasaklandığı toplum medeni değildir.
Peygamberimiz (sav)’den ilk vahyi duyan kadındı, ilk şehit olan da kadındı. Kuran İslamı'nda kadın çok değerlidir.
Gelenekçi ortodoks sistemde kadına güven, saygı ve sevgi yoktur. Kadına potansiyel her suçu işleyecek gözüyle bakar, nefes aldırmazlar.

Adnan Oktar Diyor Ki... 26 Mayıs 2017> Daha Fazla

Vicdanı temiz, derin düşünen, dengeli, kolay bağlantı kurulabilen, konuları rahat kavrayan, renkli ruha sahip olan kadın çok güzeldir.

Adnan Oktar Diyor Ki... 25 Mayıs 2017> Daha Fazla

Kıskanmak kadını yüce bilmek, ona her türlü güzelliği sunmak, kötülükten korumak, onuruna iffetine özen göstermek anlamında olur. Kadına güvenmeyip potansiyel suçlu görüp her an bir suç işleyeceğinden şüphe edip takip ediyorsan bu o kadına hakaret olur.
Allah'ın tecellisini gördüğüm dindar, temiz, candan her kadını Allah aşkıyla çok severim.

Adnan Oktar Diyor Ki... 24 Mayıs 2017> Daha Fazla

Toplumun kadına sevgi ve saygıyı öğrenmesi için bu yönde eğitilmesi gerekiyor.
Kadın Allah’ın tecellisi, mukaddes bir varlık olarak görülürse kadın hakları korunur. Kadın ancak Allah’ın hediyesi, bir nimet olarak görülürse bu kadını yüceltir, rahat olmasını sağlar yoksa feminizm gibi mantıklarla olmaz.

Adnan Oktar Diyor Ki... 23 Mayıs 2017> Daha Fazla

Dünyanın en güzel süsü olan kadınların değerini bilmemek insanların Allah'a sevgi ve saygılarının eksikliğinden oluyor.
Gelenekçi ortodoks kardeşlerimiz suni kurallarla adeta kendilerini öldürmüş durumdalar. Dinsizliğin kendilerini ezmelerini kolaylaştırmışlar. Sanat, bilim, kalite olmayınca baştan yenik duruma düşüyorlar ve ezilmeleri çok kolaylaşıyor. Kadının özgür olmayacağına müzik, sanat, heykel olmaması gerektiğine o kadar kendilerini inandırmışlar ki güzellik görünce tavır koyuyorlar. Gelenekçi sistem kendilerinin de uymadığı binlerce kural koymuştur ve Allah'ın cennet güzelliği olarak övdüğü tüm güzelliklere karşı çıkar.

Adnan Oktar Diyor Ki... 22 Mayıs 2017> Daha Fazla

Kadınların sabrı, merhameti, vefası, aklı, güzelliğe olan eğilimi, inceliği Allah tarafından onlara verilmiş ciddi bir üstünlüktür.

Adnan Oktar Diyor Ki... 19 Mayıs 2017> Daha Fazla

Hayret verici şekilde kadın sevgisinde, çocuk sevgisinde, insan sevgisinde eksiklik görülüyor. Bu sevgisizlik ruhu Mehdiyetle kalkacaktır.

 Adnan Oktar Diyor Ki... 18 Mayıs 2017> Daha Fazla

Bir kadını korumak, bir kadına saygı duyup sevmek, kadına asil varlık olduğunu hissettirmek hem nimet hem zevktir. Kadınları sözle veya gözle rahatsız etmemek önemlidir.
Kadınlar kendini özgür hissediyorsa, bakımlı ve güzel olması suç haline getirilmiyorsa o zaman hayat güzel, kaliteli ve aydınlık olur.
Gece kulüplerinde gerçek eğlence olması için kadınların özgürce huzur içinde eğlenebilecekleri ortam olması lazım. Kadınların onuruna zarar gelmesinin tamamen engellenmesi önemli olandır. O zaman gerçek eğlence olur.
Kadınların toplum içinde rahat etmesi için kadına saygının öğretilmesi gerekir. Toplu taşıma araçlarında kadınlara saygı çok önemlidir.
Bazı kişiler kadının bakımlı olmasını kendine özen göstermesini güzel olmasını suç olarak görüyorlar. Oysa bu kadının en doğal hakkı. Avrupa'da kadının bakımlı olmasıyla iftihar ediyorlar. Burada ise bakımlı olan kadın eziliyor.

 Adnan Oktar Diyor Ki... 17 Mayıs 2017> Daha Fazla

Batı kendince bölgede bağnazlığa karşı, kadın haklarını savunan, modern yapının PKK olduğu kanaatinde ve bu yüzden PKK'yı destekliyor. Bu kanaat doğru olmadığı halde PKK Batı için Müslümanlara karşı etkili bir silah. Türkiye kadın haklarının, kalitenin, sanatın merkezi olursa adamların PKK'yı desteklemek için ellerindeki bu bahane ortadan kaldırılmış olur.

 Adnan Oktar Diyor Ki... 16 Mayıs 2017> Daha Fazla

Kadın detayı görebilen akıllı bir erkeği beğenir. Akılla sevgi içiçedir. Aklı olmayanın tutkuyu ve sevgiyi yaşaması mümkün değildir.
Türkiye'nin yapacağı en güzel şey kadın özgürlüğüne, sanata, kaliteye öncelik verdiğini, demokrasiyi sonuna kadar savunduğunu göstermesidir.
Kadın nefreti bir tür akıl hastalığıdır ve ahlaksızlıktır. Kadını haşa aşağılayan üslup kullananlar içlerindeki karanlığı gösteriyorlar.

 Adnan Oktar Diyor Ki... 15 Mayıs 2017> Daha Fazla

Kadının ruhunu en çok etkileyen tutku, derinlik, akıl ve aşktır. Karşısındakinde akıl ve derinlik görmeyen kadın manen ölmüş demektir.

 Adnan Oktar Diyor Ki... 13 Mayıs 2017> Daha Fazla

Kadınlar dünyadaki en güzel varlıklardır. Allah'ın Cemal isminin en mükemmel tecellisidir kadınlar. Merhamet, sanat, incelik yönleri üstündür.
Kadın kıyafetini örfe ve duruma göre kendi vicdanıyla ayarlar. Allah kendilerini korumaları gerektiğinde kadınların çarşaf giymesini söylemiştir.

 Adnan Oktar Diyor Ki... 12 Mayıs 2017> Daha Fazla

Özgürlük, sanat, kadın hakları yerleştiğinde dünya İslam'a ve Türkiye'ye yöneleceği için İngiliz derin devleti bu açılımı engellemek istiyor.
Kadın haklarını Avrupa'dan daha ileriye taşıyan, sanatı, bilimi destekleyen bir Türkiye'yi kimse karşısına almaz.
Modernliğin, kalitenin, kadın özgürlüğünün sahibi Türkiye olmalı. Türkiye bu konuda örnek olursa herkes Türkiye ile dost olur. Türkiye'nin çektiği ana sıkıntının nedeni modernliğe, kadın özgürlüğüne değer verdiğini vurgulayamaması. Bu yapılırsa Türkiye karşıtlığı biter.

 Adnan Oktar Diyor Ki... 11 Mayıs 2017> Daha Fazla

Kadınlar dünyanın ve cennetin en güzel süsüdür. Mümin kadın nasıl güzel, haysiyetli, nurlu, cazibeli olur tüm insanların görmesi önemlidir.
Türkiye ultramodern olsa, kaliteye, sanata, kadın haklarına en üst değeri verse Avrupa'daki Türkiye karşıtlığı ve PKK desteği sona erer.
Deccaliyetin oluşturduğu kadın düşmanlığı ve nefretini Mehdiyet ortadan kaldıracaktır. Mehdi devrinde kadınlar alabildiğine özgür olacak.
Deccaliyet kadınlar konusunda büyük bir oyun oynamış. Dünyanın en güzel nimeti olan kadınları nefret edilmesi gereken varlık olarak göstermiş.

 Adnan Oktar Diyor Ki... 10 Mayıs 2017> Daha Fazla

Kuran'da başörtüsü yoktur. Gerekli durumlarda, kadının kendisini koruması için çarşafla örtünmek vardır. Bunu vicdanıyla kadın ayarlar.

 Adnan Oktar Diyor Ki... 1 Mayıs 2017> Daha Fazla

Bazı kadınların çirkin ahlakı bir çok insanın sürünerek yaşamasına neden oluyor. Çirkin ahlaklı kadınların kavgacı, fitneci tutumu insanları çok bezdiriyor, ya kadınlardan tamamen nefret ediyorlar ya da o kötü hayata razı oluyorlar. Birbirine hakaret, kavga, pislik içinde ömürleri geçiyor. Allah'tan uzak olunca Allah beladan belaya sürüklüyor.

 Adnan Oktar Diyor Ki... 28 Nisan 2017> Daha Fazla

Kadınlar cennetin de dünyanın da süsüdür. Kadınlara sevgi ve saygı duymayı bilmeyenler önce içlerindeki sevgisizliği ortadan kaldırmalı.

 Adnan Oktar Diyor Ki... 27 Nisan 2017> Daha Fazla

Eğer Türkiye kadın haklarını, sanatı, bilimi, kaliteyi ön plana alır Avrupa'dan daha ileri medeniyeti savunursa PKK'yı da kimse desteklemez.

 Adnan Oktar Diyor Ki... 24 Nisan 2017> Daha Fazla

Kadını en olumsuz etkileyen şey akıl zaafiyetidir. Kadının aradığı akıl, iman, derinlik ve tutkudur. Derin düşünemeyen, lafını sözünü bilmeyen, aklı zayıf birini gördüğünde kadın sevip bağlanamaz. Beyni kilitlenir, kendini zorlasa da sevemez.

 Adnan Oktar Diyor Ki... 20 Nisan 2017> Daha Fazla

İnsanlar kalite ve özgürlük istiyorlar. Kadınların, sanatın, hayatın özgür olduğunu halka göstermek çok önemlidir. Sahil kesimleri, büyükşehirler "bizim özgürlüğümüzü bize hissettirin" diyorlar. Hükümetimiz bunun gereğini yapacak, özgürlüğü güçlendirecektir.

 Adnan Oktar Diyor Ki... 8 Nisan 2017> Daha Fazla

Çarşaflı da olsa dekolte de olsa tüm kadınların saygı gördüğü bir dünya istiyoruz.

 Adnan Oktar Diyor Ki... 4 Nisan 2017> Daha Fazla

Kadın Allah'a kul olarak yaratılmış güzel bir varlıktır. Kadının eşya gibi kullanılmak üzere var olduğunu sananların mantığı çok çirkin. Kadın cennet arkadaşı olmak, Allah'ın rızasıyla aşkı yaşamak için evlenir. İlkel bir mantıkla hareket edenler kadını eşya gibi görüyor.

 Adnan Oktar Diyor Ki... 29 Mart 2017> Daha Fazla

Kadınlar bakımla güzel oluyor. Bakımlı kadına düşmanlık duymak ya da tehlike olarak görmek çok ilkel ve yanlış bir bakış açısı.

 Adnan Oktar Diyor Ki... 23 Mart 2017> Daha Fazla

Dekolteye, kadına değer vermeye karşı olanların sunduğu hayat cehennem gibi. Kuran'a uyulduğunda ise cennet gibi bir dünya oluyor.

 Adnan Oktar Diyor Ki... 19 Mart 2017> Daha Fazla

Türkiye çok modern olursa kadın özgürlüğü, resim, heykel, müzik, kültür, kalite, görgü, klaslık Türkiye'nin ana duruşu olursa kimse bir şey yapamaz.

 Adnan Oktar Diyor Ki... 17 Mart 2017> Daha Fazla

Kuran'da kadına geniş özgürlük veriliyor. Kadın eza görmekten çekindiğinde çarşaf giyer, güvenilir ortamda dekolte olmasında mahsur yoktur. Haram olan gayri meşru ilişkidir. Kadınla aynı ortamda bulunmak değildir. Kadınla aynı ortamda olursun, müthiş saygı gösterirsin.

 Adnan Oktar Diyor Ki... 15 Mart 2017> Daha Fazla

Ben kadınlara daima öncelik tanırım. Kadınlar benim için çok değerlidir.
Kadın dünyanın en güzel süsüdür. Kadına korkunç bir hayatı layık görmek putperestlerin adetidir. Pagan inancını İslam'a dahil etmesinler.
Kendilerince kadınları ablukaya almışlar ve haşa insan yerine koymuyorlar. Kadını kendilerince öyle değersiz görüyorlar ki nasıl dövülmesi gerektiğini öğretiyorlar. Kuran'da kadının dövülmesi diye bir hüküm yoktur. Kadın değerlidir.
Dekolte karşıtı olanların Kuran dışı, din anlayışlarına göre sadece kadınlar değil küçük/genç erkek çocuklar da taciz konusu olarak görülüyor. Bunların sapkın anlayışında deşarj olmak için kadının dövülmesi, kadınların sürekli aşağılanması, erkek çocukların da kapatılması gerekiyor.

 Adnan Oktar Diyor Ki... 13 Mart 2017> Daha Fazla

Bazıları için Müslüman kadın denildiğinde güzellik bilmez, bakımlı olmaz sanılıyordu. Bakımlı, tutku dolu, yaman Müslüman kadın modelini gösterdik.
Kadın saygı duyduğu, değer gördüğü yerde dekolte giyer, bu nimet olan bir güzelliktir. Biz İslam'ın bu saygılı ve aydın yüzünü temsil ediyoruz.

 Adnan Oktar Diyor Ki... 11 Mart 2017> Daha Fazla

Türkiye kadınların alabildiğine özgür olduğu, dekoltenin de çarşafın da hür olduğu, sanatın, bilimin, güzelliğin yerleştiği bir ülke olsun.

 Adnan Oktar Diyor Ki... 9 Mart 2017> Daha Fazla

Kuran'da kadının dövülmesi diye bir hüküm yoktur. Peygamberimiz (sav) kadınlara müthiş değer vermiştir.

 Adnan Oktar Diyor Ki... 8 Mart 2017> Daha Fazla

Kadın Allah'tan korkan, dengeli, makul, derin düşünebilen erkeği sever. Kadınlar dünyanın en güzel varlıkları, kıymetlerinin bilinmemesine hayret ediyorum.

 Adnan Oktar Diyor Ki... 7 Mart 2017> Daha Fazla

Darwin de kadınları aşağı gören bir düşünceye sahipti. Haşa kadınların köpekler gibi olduğunu söylüyordu.
Kuran'da kadının dövülmesine dair hüküm yoktur. Kadını haşa aşağı kendilerini üstün görenlerin zihniyeti Kuran'a uygun değildir.
Kadınların özgür olması o ülkenin modernliğini göstermek açısından en önemli ölçülerden biridir.
Dekoltenin de başörtünün de alabildiğine özgür olduğunu çok iyi vurgulamak gerekir. Kadınların kıyafetine, hayatına karışmak olmaz.
Türkiye'nin modern olması, kadınların hür ve rahat olması, sanat ve estetiğe önem verilmesi çok önemli. Modern bir toplumda darbe olmaz.

 Adnan Oktar Diyor Ki... 4 Mart 2017> Daha Fazla

Kadınlar istedikleri gibi yaşar, istedikleri gibi giyinir, istedikleri gibi neşeli yaşarlar. Bu, her insanın hakkıdır.

 Adnan Oktar Diyor Ki... 3 Mart 2017> Daha Fazla

Kadın karşısındaki kişinin aklına, derinliğine, kişiliğine ve güvenilir olup olmadığına bakar. Kadın Allah aşkı arar, dostluk ve şefkat ister.
Kadın aklı ve vicdanıyla kendini nerede güvende hissedeceğini, nerede nasıl giyinip davranacağını bilir. Kadınlara akıl vermelerine gerek yok.

 Adnan Oktar Diyor Ki... 2 Mart 2017> Daha Fazla

Kadının güzelliği kadının süksesidir. Kadının güzelliğini yok etmek kadını bir nevi öldürmektir. Kadının güzelliğini takdir etmek nimettir. Kadının onuruna, iffetine saygı duyarak güzelliğini takdir etmek gerekir.
Kadının asaletine özen göstererek, saygı duyarak iltifat etmek önemlidir. Kadın kendisiyle muhatap olanın kaliteli ve akıllı olmasını ister.
Bazı ahlaksızlıklar kadın gördüklerinde onu nasıl üzeceklerini nasıl faydalanacaklarını düşünüyorlar. Kadın müthiş saygı hak eden bir varlıktır. Kadınların güzelliğine ulaşamamanın verdiği eziklik ve kıskançlıkla saldırganlık yapıyorlar. Doğru eğitim olsa kadına hürmet tam olur.
Görgü, kültür, bilgi, kalite artırılırsa kadınlar her yerde istedikleri gibi giyinir ve hür gezerler. Önce hak ettikleri saygıyı görmeleri gerek.

 Adnan Oktar Diyor Ki... 1 Mart 2017> Daha Fazla

Kadınlar çok nefis varlıklar. İnsan bakmaya ve sevmeye doyamıyor. İnsanların kadınların kıymetini bilmemesine şaşırıyorum.

 Adnan Oktar Diyor Ki... 28 Şubat 2017> Daha Fazla

Kadın haklarının korunması ve kadınların özgürce yaşaması önemlidir. Allah'ın kullarının yarısı azap çekiyorsa Allah bereketsizlik verir.
Darbe tehlikesini ortadan kaldırmanın kesin yolu modernlik ve kadın özgürlüğünün tam yaşanmasıdır.

 Adnan Oktar Diyor Ki... 27 Şubat 2017> Daha Fazla

Kadına şiddeti teşvik etmek büyük suç ve şiddetli bir vicdansızlıktır. Bağnaz sistemde korkunç bir kadın karşıtlığı ve düşmanlığı hakim. Haşa kadınlara aklı ve dini yarım demek bağnaz sistemin en korkunç yönlerinden biridir. Kadının varlığına dahi tahammül edemiyorlar.

 Adnan Oktar Diyor Ki... 26 Şubat 2017> Daha Fazla

Bağnazlık kadına dünyayı cehenneme çevirmek üzere kurulmuş bir sistem, kadını haşa yarım olarak görüyorlar.
Kadının güzelliği hayranlık oluşturur. Güzel kadın görünce hayvani bir duyguyla hareket edilmez, saygı ve hürmetle davranılır.
Kadın karşıtı felsefe, kendisi ruhen ve bedenen sorunlu olan, kadına karşı ezik tipler tarafından dinin içine yerleştirilmiş. Kadını ezerek kendilerini yüceltmeye çalışıyorlar. ‘Kadın cehennemliktir, potansiyel suç unsurudur’ gibi hurafeler hep bu sorunlu zihniyetin ürünleridir.
Kadınların bakımlı, güzel, özgür olmadığı her yere felaket gelir. Allah kullarının özgür bırakılmadığı ülkelere bereket vermez.
Türkiye'yi Suriye veya Irak'a çevirmelerine izin vermeyiz. Gençler, kadınlar istediği gibi modern ve özgür olacak, sanat ve kalite hakim olacak.

 Adnan Oktar Diyor Ki... 25 Şubat 2017> Daha Fazla

Kadın cennet nimetidir. Kadının sevgisini Allah kaderde özel yaratır. Sokağa çıkayım sevgiyi bulayım diye bir şey yoktur.
Kadınları potansiyel suçlu, ne yapsa tehlike olan, bakımsız, özensiz dolaşması gereken varlıklar haline getirmeye çalışıyorlar. Kadınları bu kadar baskı altına almak, kadın güzelliğini ortadan kaldırmaya uğraşmak bir süre sonra homoseksüelliğin yayılmasına sebep oluyor. Kadını beğenmek, kadın güzelliğinden hoşlanmak anormal değildir. Bu, fıtrata uygun olandır. Fıtratı bozunca sapkınlık yayılıyor. Allah'ın haram kıldığı gayri meşru ilişkidir. Kadının güzel, bakımlı ve cazibeli olması değil.

 Adnan Oktar Diyor Ki... 23 Şubat 2017> Daha Fazla

Kadınların ezildiği, baskı altına alındığı toplumlara Allah bereket vermez. Allah zulme razı olmaz.
Israrla kadınların bakımsız, özensiz olmasını istiyorlar. Bu kadın karşıtlığının mantığını anlamak mümkün değil. Kadın da erkek de güzel olsun. İnsanların bakımsız olduğu sevginin, güzelliğin, kalitenin kalmadığı ülkelerde dehşet ve gerginlik oluşuyor. Allah böyle mutsuzluk istemiyor.

 Adnan Oktar Diyor Ki... 11 Şubat 2017> Daha Fazla

Kadınların ezildiği bir ülke bereketli olmaz. Kadınlar her yerde özgür olsun, ister çarşafla ister dekolte gezsin, her yerde hürmet görsün. Mecliste, her yerde kadınlar önde olsun. Kadınların özgürlüğü kalitenin yüksekliğinin delilidir. Kadın güzelliği tüm dünyaya hayat verir. Kadınlar baskı altına alındığında dünyanın neşesi biter. Kadın güzelliği yoksa mezar hayatı vardır.

 Adnan Oktar Diyor Ki... 9 Şubat 2017> Daha Fazla

Kadınların özgür olamadığı, gülemediği, sokağa çıkamadığı, neşeli olamadığı toplumlar çöker. Allah kullarına zulme izin vermez. Kadın istediği gibi gülecek, eğlenecek. Erkeklere eğlenceyi, neşeyi hak görüp kadınlara görmemek olmaz. Kadınlar vicdanıyla doğruyu bilir.

 Adnan Oktar Diyor Ki... 8 Şubat 2017> Daha Fazla

Bazıları kendi mantıklarına göre erkeklere her şeyi hak, kadınlara her şeyi yasak görüyorlar. Kadınların illa bakımsız, çirkin olmasını istiyorlar. Kadına şiddet uyguluyor, hatta şehit ediyor ‘sevdiğim için yaptım’ diyorlar. Kadını istemediği bir hayata zorlamak çok büyük zulümdür.

 Adnan Oktar Diyor Ki... 7 Şubat 2017> Daha Fazla

Bazı televizyon programlarında saldırgan, maddiyatçı, kavgacı kadın modeli öne çıkarılıyor. Oysa böyle sevgisiz olmak bir nevi beladır, felakettir.
Her ülkede meclislerin çoğunluğunu kadınların oluşturması lazım. Kadınların değer gördüğü yerleri Allah bereketli kılıyor.

 Adnan Oktar Diyor Ki... 30 Ocak 2017> Daha Fazla

Kadın, değerinin bilindiği ve saygı gördüğü yerde özgürce giyinebilir. Kadına saygının bilinmediği ortam kadınlar için çok tehlikelidir.

 Adnan Oktar Diyor Ki... 29 Ocak 2017> Daha Fazla

Kadınların üstünde fazla baskı oluyor. İlla kadınlara nasıl yaşayacaklarını öğretmek istiyorlar. Kadınlar vicdanlarıyla ne yapacaklarını bilirler.

 Adnan Oktar Diyor Ki... 28 Ocak 2017> Daha Fazla

Kadınların ezildiği her toplum yıkılır. Kadınlar hür ve özgür olacak. Her türlü özgürlüğü sadece erkeklerin hakkı görmek vicdani değildir. Kadınların kıymetini bilememek insanlar için bir felakettir. Kadının nasıl güzel bir nimet olduğunu fark edememek o insan için beladır.
Peygamberimiz (sav), Mehdi devrinde kadınların alabildiğine özgür olacağını bildirmiştir.

 Adnan Oktar Diyor Ki... 25 Ocak 2017> Daha Fazla

Kalitenin düşmesi, sanatın ortadan kalkması, neşenin kaybolması, kadın hakları olmaması darbeci zihniyet için gerekçedir. Bunlara önem verelim.

Adnan Oktar Diyor Ki... 21 Ocak 2017> Daha Fazla

İffet ve iman bir kadını en çok güzelleştiren nimetlerdir. İmanın nuru apayrı bir etkileyiciliktir.

Adnan Oktar Diyor Ki... 20 Ocak 2017> Daha Fazla

Kadın güzelliği ve sevgisi dünyadaki en güzel nimetlerden biridir. Kadın sevgisinin insanların elinden alınması büyük bir manevi beladır.

Adnan Oktar Diyor Ki... 19 Ocak 2017> Daha Fazla

Kadının güzel, çekici ve cazip olması suç da değildir günah da değildir. Fıtratı bozmak yanlış olur. Kadın kadına erkek erkeğe benzeyecek. Erkek istediği gibi yakışıklı, kadın dilediği gibi bakımlı ve cazibeli olur. Mühim olan iffetli olunması, saygı duyulması, değer verilmesidir.

Adnan Oktar Diyor Ki... 18 Ocak 2017> Daha Fazla

Kadınlara hürriyet verilmezse, helaller haram kılınırsa İttihad-ı İslam oluşmaz. Kadınların ezildiği bir yapıyı Allah başarılı kılmaz. İttihadı İslam'ın anahtarı kadınlardır. Kadınların mutlu, özgür olduğu bir toplum oluşturucağına söz verirsen Allah İttihadı İslamı oluşturur.

Adnan Oktar Diyor Ki... 12 Ocak 2017> Daha Fazla

Sanat ve estetik eksikliği kargaşaya, mutsuzluğa yol açar. Halkın mutlu olmaması, sanatçıların ve kadınların ezilmesi gerilime sebep olur.

Adnan Oktar Diyor Ki... 11 Ocak 2017> Daha Fazla

İnsanların çoğu kadına saygıyı bilmiyorlar. Kadın dilediği gibi özgür olacak ama herkes kusursuz hürmet gösterecek.

Adnan Oktar Diyor Ki... 7 Ocak 2017> Daha Fazla

Kuran'da kadının dövülmesi diye bir hüküm yoktur. Bu, Kuran'a ve İslam'a iftiradır.
Kadınlara hürriyet vermeyen şirk dinidir. Şirk dini İslam değildir. Kuran dini kadınlara alabildiğine özgürlük verir. Şirk dininde kadın haşa hayvandan aşağı görülüyor ve acımasızca eziliyor. Bu yüzden de şirk dini olan yerde bereket olmuyor.
Kadınların akıl almaz baskıya alındığı bir din İslam olamaz. Kadınları sokağa çıkarmıyor, gülmelerine izin vermiyor, %99'u cehenneme gidecek diyorlar. Allah'ın kullarını ezersen Allah da seni ezer. Kadınları ezen anlayış İslam değildir. Şirk dinidir. İslam'da böyle bir zulüm yoktur.

Adnan Oktar Diyor Ki... 30 Aralık 2016> Daha Fazla

Dini bozanların sisteminde tüm eziyet kadınlara yapılıyor. Kadını potansiyel cehenneme layık insan olarak görüyorlar. Oysa kadın çok kıymetlidir.

Adnan Oktar Diyor Ki... 26 Aralık 2016> Daha Fazla

Kuran'da kadının dövülmesi diye bir hüküm yoktur.

Adnan Oktar Diyor Ki... 16 Aralık 2016> Daha Fazla

Kadınlarla ilgili bazı kitaplarda yer alan yanlış izahların düzeltilmesi gerekiyor, bu izahlar çok vahim. Kadına karşı zulüm olduğunda Allah bela verir, bu uğursuzluk getirir. Allah kadınları sevgi için yaratmıştır. Kadın sevgisi olmayınca kadın nefretini yaygınlaştırıyorlar ve kadınları gülemez, eğlenemez hale getirmeye çalışıyorlar.

Adnan Oktar Diyor Ki... 15 Aralık 2016> Daha Fazla

Ben her zaman önceliği kadınlara veririm, hayatın her alanında öncelik kadınlarda olmalıdır.

Adnan Oktar Diyor Ki... 14 Aralık 2016> Daha Fazla

Mehdiyet devri kadınların dünyada en mutlu oldukları devir olacak. Adeta cennette gibi rahat yaşayacaklar.

Adnan Oktar Diyor Ki... 9 Aralık 2016> Daha Fazla

Bir çok insan kedilerden bile nefret ediyordu. Kadınları, çocukları, hayvanları sevmeyi öğrettik. Her gün sevginin hayati olduğunu anlattık.

Adnan Oktar Diyor Ki... 6 Aralık 2016> Daha Fazla

Kadının güzel ve bakımlı olmasını suç gibi göstermek kasten yapılmış bir şey. Erkek gibi görünen, ters konuşan kaba kadınlar yetişsin istediler. Kadınların erkek gibi ve bakımsız olmasını teşvik ederek homoseksüelliği yaygınlaştırmak istiyorlardı. Bu ataklarını etkisiz hale getirdik.

Adnan Oktar Diyor Ki... 17 Kasım 2016> Daha Fazla

Kadınların dekolte giymesine, hayatına karışmak eğitim ve görgü eksikliğinden, saygıyı ve hürmeti bilmemekten kaynaklanıyor.

Adnan Oktar Diyor Ki... 11 Kasım 2016> Daha Fazla

Komünizm kadınların neşesini ve güzelliğini elinden alan bir sistemdir.

Adnan Oktar Diyor Ki... 10 Kasım 2016> Daha Fazla

Kadının kıymetini bilmemek çok büyük anormalliktir. Kadın dünyadaki en güzel varlık, en güzel nimetlerden biridir.

Adnan Oktar Diyor Ki... 5 Kasım 2016> Daha Fazla

Kadınlara hayatın cehenneme çevrildiği, erkeklerin daha rahat olduğu hayatta güzel olan hiçbir şeyin kalmadığı sistemi İslam diye sunuyorlar. Kalitenin, sanatın, güzelliğin, neşenin İslam'da olduğunu ayetlerle ortaya koyduk. İngiliz derin devletinin Müslümanları ezmek için oluşturduğu sistem temelden çökmüş oldu.

Adnan Oktar Diyor Ki... 4 Kasım 2016> Daha Fazla

Türkiye'nin Avrupa'ya vereceği en güzel cevaplardan biri alabildiğine modern ve kaliteli olması, kadın haklarında çok ileri olmasıdır.
Bazı kişiler kadınlara şiddeti çok kolay görüyor. Kadınlara karşı öfkeyi ortadan kaldırmak için devlet televizyon kanallarında eğitim programları yapmalı.

Adnan Oktar Diyor Ki... 27 Ekim 2016> Daha Fazla

Sevgiyi, nezaketi, görgüyü, güzelliği, kaliteyi bilen kadınlar yeni bir sevgi medeniyeti oluşturuyorlar. İngiliz derin devleti sistemi çöktü.
Kadınlar çok akıllı oldukları için karşılarındaki adamın samimiyetsizliğini, akıl zayıflığını hemen görüyorlar. Aklı zayıf bir insanın akıllı gibi davrandığını sanması, karşısındakini kandırdığını zannetmesi kadınları daha da kızdırıyor. Neredeyse sevecek kimseyi bulamıyorlar. Rol yapmadan, maske takmadan, oyun oynamadan yanında kendileri olabilecekleri kimseleri olmuyor. Ömür boyu yalnız sevgisiz yaşıyorlar.
İffet, akıl, görgü, derinlik, tutku ve sevgi kadını müthiş güzelleştirir. Bunların her biri kadının süsüdür. Kadınları en çok yıpratan sevgisizlik oluyor. Sevgisizlik adeta tüm hücrelerini öldürüyor.

Adnan Oktar Diyor Ki... 22 Ekim 2016> Daha Fazla

Her konuda avantaj önce kadınlara verilmeli. Kadınların her konuda korunmaları, ayrıcalıklı olmaları gerekir.

Adnan Oktar Diyor Ki... 11 Ekim 2016> Daha Fazla

Kadınlara şiddet hem Türkiye'de hem dünyada yaygın. Bu şiddet Mehdiyetle tamamen son bulacaktır.

Adnan Oktar Diyor Ki... 2 Ekim 2016> Daha Fazla

Bağnazların kadına bakış açısı çok çirkin, kadın ne derse tersini yapın, gerekirse dövün diyen çok vahşi bir anlayışları var.

Adnan Oktar Diyor Ki... 28 Eylül 2016> Daha Fazla

Kadın güzelliğinin ruhta oluşturduğu his muhteşem. Ne çiçek ne manzara ne başka bir şeyin güzelliği bu hissi vermiyor.

Adnan Oktar Diyor Ki... 15 Eylül 2016> Daha Fazla

Güzel bir Müslüman modeli meydana getirerek Deccaliyetin oyununu bozduk. Müzik, eğlence, sohbet var, kadınlar özgür ve Hepsi Kuran'a uygun.

Adnan Oktar Diyor Ki... 24 Ağustos 2016> Daha Fazla

Bağnaz zihniyet sanatı, güzelliği, müziği, kadınların özgür olmasını, bilimi, kaliteyi özetle güzel olan her şeyi yasaklayan bir zihniyettir.

Adnan Oktar Diyor Ki... 15 Ağustos 2016> Daha Fazla

Kadın özgürlüğünü geliştirmek, sanata ve sanatçıya destek olmak, kaliteyi arttırmak darbe zihniyetini tamamen ortadan kaldırır.
Kadınlar güzel, bakımlı ve özgür olacak. Herkes de kadınlara saygılı, nezaketli ve koruyucu olmayı öğrenecek.

Adnan Oktar Diyor Ki... 14 Ağustos 2016> Daha Fazla

Mehdi kadınlara tıpkı Peygamberimiz gibi değer verecek, onları çok sevecek, koruyup kollayacak, özgürlüklerini garanti altına alacak.
Hadislerde Mehdi döneminde bir kadının Şam'a hiç korku duymadan tek başına seyahat edebileceği bildirilmiştir. Mehdi döneminde her kadın özgür olacak, korunup kollanacak, hiçbirinin gelecek korkusu olmayacak, aile baskısı, eş baskısı olmayacak. Kadınlar her konuda her yönden rahat edecekler.

Adnan Oktar Diyor Ki... 13 Ağustos 2016> Daha Fazla

İnsanların çoğu kadınların kıymetini bilmiyorlar. Kadınlar ince düşünmeyi bilen dünyanın süsü olan harika varlıklardır.

Adnan Oktar Diyor Ki... 8 Ağustos 2016> Daha Fazla

Modern olmak, kaliteyi aramak, sanat ve estetiği ön planda tutmak esas olursa Türkiye çok güçlü olur. Sanat özgürlük kalite ve kadın haklarının olduğu, kadınların özgürce yaşadığı ülkelerde darbe zihniyeti gelişmiyor.

Adnan Oktar Diyor Ki... 31 Temmuz 2016> Daha Fazla

Kadınlarını ezen, kadınlarına saygı duymayan, kadınlarının özgürlüğünü yok eden, kaliteyi, sanatı yok eden her ülke helak oluyor. Buna çok dikkat etsinler.

Adnan Oktar Diyor Ki... 4 Haziran 2016> Daha Fazla

Avrupa’nın PKK’yı desteklemesinin nedeni PKK’nın kadın haklarını savunuyor olması, özgürlüğü savunuyor olmasıdır. PKK, “Kadınlar istediği gibi giyinsin, özgür olsun, karışmayalım” diyor ve “Kadınlar daha çok siyasette görev alsın” diyor. Bunları Türkiye’nin demesi gerekiyor.

Adnan Oktar Diyor Ki... 2 Haziran 2016> Daha Fazla

Bazı televizyon kanallarında kadınları özellikle kavgacı, hırçın, saldırgan, güvenilmez, ağzı bozuk, sinirli, cazgır gibi gösteriyorlar. Bu çok ürkütücü. Halbuki kadın dünyanın en güzel süsüdür.

Adnan Oktar Diyor Ki... 8 Mayıs 2015> Daha Fazla

Bir kadınla bir erkeğin birleşmesi için şartlar vardır. Bir kere kadının o erkeği çok sevmesi gerekir, saygı duyması, değer vermesi, güvenmesi gerekir. Helali olarak görmesi lazım, kalbinde tutku duyması lazım. Ancak o zaman Allah bir hoşnutluk duygusu verir. Yoksa köpek gibi bir kadının etine kemiğine saldırmak çok aşağılık bir harekettir.
Bir kadının sevgisi olmadığı halde, bir talebi olmadığı halde, kalbinde bir muhabbet olmadığı halde onu ilişkiye zorlamak doğrudan karaktersizlik, ahlaksızlık ve haysiyetsizliktir.

Adnan Oktar Diyor Ki... 5 Mayıs 2015> Daha Fazla

Kuran’da kadın azizdir. Ayetlerde kadın övülüyor, yüceltiliyor ve korunuyor. “Kadın yarım varlıktır” diyenler bambaşka bir kafadalar, bu konuda Kuran’a uymuyorlar.
Kadınlar akıl ve imandan çok etkilenir. Kadın erkekte onu arar, erkek de kadında onu arar. Bu et kemik işi değil. Çok güzel kadınlar oluyor; ama haysiyetsizse sevemezsin. Nezaketsizse sevemezsin. Kalleşse, egoistse, bencilse sevemezsin. Hür düşünmüyorsa, samimi düşünmüyorsa sevemezsin.

Adnan Oktar Diyor Ki... 27 Nisan 2015> Daha Fazla

Kadınlar çok güzel varlıklar. Dünyanın süsü onlar. Bütün dünyanın kadınlara çok önem vermesi lazım. Bir insan kadının kıymetini bilmiyorsa, öyle bir güzelliği göremiyorsa kalp gözü kördür.

Adnan Oktar Diyor Ki... 16 Nisan 2015> Daha Fazla

Kız çocukları çok naif varlıklardır, çiçek gibi. Bir parça dikkat edilmezse hemen solar. Onların her yerde çok iyi korunup kollanmaları gerekir.

Adnan Oktar Diyor Ki... 26 Mart 2015> Daha Fazla

İyi niyetli, temiz kalpli bir kadın çok güzel oluyor. İçi şeytanlıkla dolu oldu mu yüzü çok çirkin oluyor, aklı da gidiyor. İtici oluyorlar.

Adnan Oktar Diyor Ki... 14 Mart 2015> Daha Fazla

Bazı kalpler hain oluyor, bazı kalpler said oluyor. Bazı kalpler şakidir, bazı kalpler saidtir. Said kalpli olan hanımlar yani saideler, kalpleri çok güzel oluyor, sevgiye çok açık oluyorlar. Hainlik yapan hep sürünüyor, boş yere sürünüyor.

Adnan Oktar Diyor Ki... 1 Mart 2015> Daha Fazla

Kadın cinayetlerine “dur” demekle olmaz, Darwinist, materyalist eğitimin durdurulması ile olur. Adamı sen Darwinist, materyalist eğitirsen o karşısındakini böcek gibi görüyor. Öldürür de, asar da, keser de. Manyağa, deliye dönüyor adamlar. En güzel yöntem eğitimdir. Allah korkusunun kalplere nakşedilmesi, Darwinist, materyalist sistemin durdurulmasıdır.

Adnan Oktar Diyor Ki... 19 Şubat 2015> Daha Fazla

Kadın naif bir varlık, zaten erkek ona en güzel şekilde bakmakla mükellef. Ama sen onu enayi olarak görerek yaklaşırsan bu çok aşağılayıcı bir şey. Yani onun üzerine yıkılmak, onu sömürmek şeklinde bir kafan olursa bu çok kötü.

Adnan Oktar Diyor Ki... 15 Ocak 2015> Daha Fazla

Zekâ kadına çok yakışıyor. Yani gözündeki o zeki ifade. Mesela boş, kuş gibi bakan bir kadının, yazık, bütün ihtişamı, bütün heybeti gitmiş oluyor. Hakikaten bir sorunu yoksa o hale getirmesi kendini çok büyük bir akılsızlık olur.

Adnan Oktar Diyor Ki... 19 Aralık 2014> Daha Fazla

Dünya tarihi içerisinde genellikle kadınlara dünyayı cehenneme çevirmişler. Kadın olarak dünyaya geldiğinde eğlenme imkanı yok, istediği gibi giyinme imkanı yok, süslenme imkanı yok, sevme sevilme hakkı yasak, neşesi yasak, her şey yasak. Bırakın eğlensinler, neşeli olsunlar, istedikleri gibi giyinsinler. Bırakın yakalarını artık, huzurlu yaşasınlar.

Adnan Oktar Diyor Ki... 14 Aralık 2014> Daha Fazla

Bir genç kız derin imanıyla, sevgisiyle, nuraniyetiyle yaşamış olsa, sağlık, sıhhat, akıllı bir yetiştirme tarzıyla yetiştirilmiş olsa menekşeler gibi çok diri ve çok güzel olur. Ama bunu yapmıyorlar. “Ne olur imansız olsam?” diyor. Manen ölüyor. Manen ölünce maddeten de ölüyor.
Kız çocuğu çiçek gibidir. İmanı olmadan bir kız çocuğunun sağlıklı kalması mümkün olmuyor. Çünkü insan zayıf bir varlık. İmanla sağlıklı olabiliyor ruhen, imanı gitti mi zaten hasta oluyor, birçoğu intihara meyyal oluyor. Sürekli intihar aklında oluyor, sinir krizleri geçiriyor. Gidiyor sigara içiyor, içki içiyor, kendini helak edecek ne varsa yapıyor.
Hanımların eğlenmesini yasaklamak dünyadaki hayati bir güzelliği kökünden koparmak olur. Dünyanın en önemli süsü kadındır. Kadın eğlenirse, mutluysa, neşelenirse, güzelliğini gösterebiliyorsa güzel olur.

Adnan Oktar Diyor Ki... 27 Kasım 2014> Daha Fazla

Her yerde kadının en az erkekler kadar güçlü olması ve sayıca çok olmasının AK Parti tarafından savunulması lazım. Mesela meclisin en az yarısı kadın olsun. Devlet dairelerinde en az yarı yarıya kadın olması ve kadınlara öncelik tanınması gerekir.
Sevgide, merhamette, şefkatte, kalitede, güzellikte kadın üstün. Detaycıdır kadın ve çok zeki bir varlıktır. Erkekler daha yüzeysel düşünürler, daha düz düşünürler. Kadın acayip grift düşünür. Ve sanata, güzelliğe, estetiğe olan yeteneği ve eğilimi çok güçlüdür erkekten.

Adnan Oktar Diyor Ki... 25 Ağustos 2014> Daha Fazla

Kadınlar aklı özenle arıyorlar çünkü kendileri çok akıllı oldukları için akıllı birisi onları çok etkiliyor.
Kadın çok girift bir varlık, çok özenli davranmak gerekiyor. Böyle bir tül gibi adeta; çok akıllı olmak lazım o ruhun içinde gezmek için. Küt, zayıf bir akılla kadına yaklaşmak adeta imkansız. Çünkü çok çabuk kırılabiliyorlar, çok çabuk üzülebiliyorlar, çok çabuk alınabiliyorlar. Yani çok keskin bir akıl, çok keskin bir dikkat gerekiyor.

Adnan Oktar Diyor Ki... 11 Temmuz 2014> Daha Fazla

Dünyanın her tarafında kadınlar eziliyor, seyrediyor insanlar. Mehdiyet ile bu bela ortadan kalkacak. Mehdi (as) bu belayı ortadan kaldıracak. Kadınların baş tacı olduğu sistem, kadınların alabildiğine özgür olduğu sistem Mehdiyet’tedir.
Meclisin en az yarısının kadın olması lazım. Kadınlara da alabildiğine hürriyet verilmesi lazım. Erkek egemenliği var bu açık açık görülüyor. Kadınlar bayağı üstün, çok değerli, çok akıllı, nezih, naif varlıklardır ve süslü, güzel varlıklardır. Dünyanın süsüdür onlar.

Adnan Oktar Diyor Ki... 25 Haziran 2014> Daha Fazla

Hanımlar süslenecek, onlar çiçek gibi süslenecekler. Beyler de süslenecek, yakışıklı olacaklar. Mehdiyet süs devri, güzellik devri.
Kadınların beğenilecek gibi olması güzel bir şey. Kadına ve erkeğe yasak olan fahşadır, fuhuştur. Yani haram olan cinsel ilişkiye girmektir. Yoksa kadının beğenilmesinde, erkeğin beğenilmesinde bir beis yok.
Kadınlar son derece akıllı, ince düşünen, sanatkar ruhlu mükemmel varlıklardır. Ve bayağı akıllıdır kadınlar. Detayları çok iyi görürler, erkeklerden çok daha detaylı görürler.
Kadın nefreti olduğu müddetçe İslam aleminde felah olmaz, kurtuluş olmaz, bela yağmur gibi gelir. Allah’ın kullarının yarısı kadındır. Kadına böyle nefret Allah’ın belasını celbeder.

Adnan Oktar Diyor Ki... 14 Mayıs 2014> Daha Fazla

Kadınlara karşı şefkat ruhu da kadına karşı sevgiyi artırır. Bazıları kadını sadece bir cinsel meta olarak görüyor. O zaman nefret ruhuyla yaklaşır. Şefkat, merhamet ruhu ve koruma ruhu sevgiyi çok çok artırır. Zaten Kuran’da hep şefkat geçer. Yani acımayla karışık sevgi, koruyucu sevgi.

Adnan Oktar Diyor Ki... 11 Nisan 2014> Daha Fazla

Şu an dindar hanımları erkeklere benzettiler. Gelenekçi Ortodoks Müslümanlar kadınlara tam bir erkek görünümü verdiler. Peygamberimiz (sav), “Kadınların erkeklere benzemesi kıyamet alametidir” diyor. Kadın kadına benzeyecek, inşaAllah.

Adnan Oktar Diyor Ki... 4 Nisan 2014> Daha Fazla

Allah insanların Kendisinden uzaklaşmasından dolayı, Darwinizme, materyalizme eğilim göstermelerinden dolayı, maddeci ruha gitmelerinden dolayı özellikle de Kuran’dan uzaklaşmalarından dolayı kadın güzelliğini, kadın sevgisini dünyadan aldı.

Adnan Oktar Diyor Ki... 14 Kasım 2013> Daha Fazla

Kadınlara erkek müdahalesi kalkması lazım artık. Bu hakikaten utanç verici bir şey ve yüz yılların ayıbı. Bir an önce bu beladan insanlar kurtulması lazım. Hanımlar alabildiğine özgür olması lazım. İstediği gibi giyinecek, istediği gibi konuşacak, istediği gibi gezecek.

Adnan Oktar Diyor Ki... 2 Kasım 2013> Daha Fazla

Hanımların hiçbir şeyine karışmayacaklar, hiç. Hanımlara daima pozitif ayrımcılık olacak. Her yerde onları kaliteli, temiz, bakımlı olarak göreceğiz.

Adnan Oktar Diyor Ki... 31 Ekim 2013> Daha Fazla

Hanımları yönlendiren bir politika ve üslup, yani üst perdeden bu üslup biraz kızdırıcı, rahatsız edici duruyor. Hanımlar bayağı akıllı, çok görgülü, kaliteli insanlar. Allah insanları eşit yaratmıştır; erkekleri de, kadınları da eşit yaratmıştır. Her yönden eşittirler.
Hanımların özgür olması gerekir. Yani kimse hanımlara yol göstermek durumunda değil, akıl vermek durumunda değil. İlla akıl vermeleri gerekiyorsa, hanımlar beylere akıl verirler. Yani onlara üstünlük tanısınlar bu konuda.

Adnan Oktar Diyor Ki... 14 Ekim 2013> Daha Fazla

Kadınlara saygı duyacağız, onlar gereğini yapar. Her kadın kendi haysiyetini, şerefini, namusunu nasıl koruyacağını gayet iyi bilir. Nasıl giyineceğini de çok iyi bilir.
Kadınlar çok nazikler, çok çok nazikler. Bahçede karanfil var, çok özenle bakılması gerekiyor. Hemen solar. Kadın da öyle, her şeyine dikkat edeceksin. Ruhen ve bedenen mükemmel olması için çiçekten çok daha titiz bakılması lazım.
Kadınlar tatlı varlıklar, çok çok güzel varlıklar. Dünyanın en büyük nimeti kadınlar. Gözle görülen bir varlık olarak en büyük nimettir, insan olarak. Onların mutlu olması için özgür olması gerekir. Değer görmeleri gerekir, saygı görmeleri gerekir, korunup kollanmaları gerekir.
Çiçeğe desek ki; “Niye süslüsün? Niye renklisin? Niye rengarenksin? Niye bu kadar güzel kokuyorsun?” Bunun mantığı var mı? Kadına da bu sorulmaz; “Niye bu kadar güzelsin?” Çirkin mi olsun? Tabii ki güzel olacak.
Hanımlar dekolteden hoşlanır. Güzelliğinin takdir edilmesinden hoşlanır. Süslü olmaktan hoşlanır. Onlar dünyanın süsü.

Adnan Oktar Diyor Ki... 11 Ekim 2013> Daha Fazla

Hanımlar başını açsa, kolunu açsa olay oluyor. Yok çekiciymiş... Eğer niyeti bozuksa bir insanın, hastaysa, ruhunda bir bozukluk varsa, iradesizse onun için fark etmiyor ki. Çocuk olması da, kadın olması da, erkek olması da fark etmiyor. İman meselesi bu, inanç meselesi, karakter meselesi.
Kadınlar hür yaşamak istiyorlar. Onlara baskı yapılmayacağının vurgulanması çok önemli. Çünkü erkekler çok özgür dünyanın her tarafında. Kimsenin onlara karıştığı yok.

Adnan Oktar Diyor Ki... 10 Ekim 2013> Daha Fazla

Dünyada Allah'ın yarattığı en büyük nimettir kadın. Ahirette de Allah'ın tecellisinden sonra en büyük nimet kadındır, en büyük güzellik. Onun için, insanın ruhuna hitap eden en güzel nimettir. Kadınlar için de erkek, erkekler için de kadın.
Hz. Mehdi (as) illaki kadınlara değer vermeyi kabul ettirecek. Kadınların kıymetini bilmeyi insanlara gösterecek.

Adnan Oktar Diyor Ki... 8 Ekim 2013> Daha Fazla

Hanımların üzerindeki baskının mantığı çok korkunç. Dekolte giyiniyor, suç oluyor; başörtü kullanıyor, suç oluyor; çarşaf giyiyor, suç oluyor. Ne yaparsa suç oluyor. Bu da yine mehdiyet döneminde ortadan kalkacak belalardan, hastalıklardan bir tanesidir.

Adnan Oktar Diyor Ki... 2 Ekim 2013> Daha Fazla

Kadına onur veren, ona değer veren her söz güzeldir.
Peygamberimiz (sav)’e ait olmayan uydurma hadislerde, kadın kocasının kölesi konumundadır.

Adnan Oktar Diyor Ki... 29 Eylül 2013> Daha Fazla

Mehdi (as)’dan önce kadınlara hürriyet olmuyor, huzur olmuyor. Mehdiyet kadınları cennet gülü gibi dünyaya sunacak. Cennet gülü gibi açacaklar dünyada kadınlar. Kadınlığın güzelliğini ortaya koymuş olacaklar. Kadınlar şu an dünyanın büyük bölümünde horlanıp, aşağılanıyorlar ki dünya tatlısı, dünyanın en güzel çiçekleri, dünyanın en güzel süsleri.

Adnan Oktar Diyor Ki... 23 Eylül 2013> Daha Fazla

Kadının güzel olması yetmez. İmanla güzel olması gerekiyor. Allah’a inanacak, iman edecek, sonra Allah’tan korkacak, Allah’ı çok sevecek ki güzel olsun. Yoksa güzel olamaz.

Adnan Oktar Diyor Ki... 31 Ağustos 2013> Daha Fazla

Mümin kadın kuzu gibidir, her şeyi temiz ve güzeldir. Cennet kadını gibidir.

Adnan Oktar Diyor Ki... 29 Ağustos 2013> Daha Fazla

Hanımların makyajlarına, kıyafetlerine müdahale saygıya uygun değil. Görüşlerine saygı duyulması gerekir.

Adnan Oktar Diyor Ki... 28 Temmuz 2013> Daha Fazla

Annelik kutsaldır. Biz bir anne adayı gördüğümüzde ona şefkatle, hürmetle bakarız.

Adnan Oktar Diyor Ki... 15 Temmuz 2013> Daha Fazla

Kuran ahlakını alan bir insan, Allah’ı seven bir insan, Allah’ın en mükemmel tecellisi olan kadınları da çok sever. Ama kadın, ruhuyla güzel olur. Ruh ve bedendir. Kadın hem cismani hem ruhani mükemmel bir varlıktır.
Kadındaki sanatı, Allah’ın güzelliğinin tecellisini göremeyen insan sanata zaten kapanmıştır, sanat gücünü kaybetmiştir. Yani hangi güzelliği görebilir? Çiçeğin güzelliğini nasıl görsün o? Manzaranın güzelliğini nasıl görsün? Kadının güzelliğini göremiyorsa adam, bitti, yoktur onda hiçbir şey.
Kadınsız dünya, kadınsız cennet olmaz. Kadınla dünya güzeldir. Cennet de kadınla güzeldir. Dünyadaki en güzel varlık kadındır. Cennetteki en büyük güzellik, yani Allah’ın varlığının dışında, Allah’ın tecellisi olarak en güzel kadındır yine inşaAllah.
Kadın sevgisi yoksa zaten sanat da yoktur. Yani kadın sevgisi sanat ruhunun temelidir. Çok hayati bir noktadır. Dünyanın en güzel varlığıdır kadın.

Adnan Oktar Diyor Ki... 10 Temmuz 2013> Daha Fazla

Kadın karşıtlığının, kadınlara nizam verme kafasının ortadan kalkması gerekiyor. Kadını hizaya getirmek kimsenin vazifesi değil. Kadınlar son derece onuruna düşkün, şerefine düşkün aklı başında varlıklar. Kuran’ı da çok iyi anlıyorlar. Bırakın, kendileri karar versinler.

Adnan Oktar Diyor Ki... 7 Temmuz 2013> Daha Fazla

Kadınlara özel hürmet gösterilmesi lazım, özel saygı gösterilmesi lazım. Özel korunmaları gerekir. Çok büyük nimettir kadınlar. Dünyadaki cismani ruhani birleşik olarak en büyük nimet kadındır. Başka üstüne yok.

Adnan Oktar Diyor Ki... 6 Temmuz 2013> Daha Fazla

Bağnaz sistem içinde kadınlar ve çocuklar mutlu olamıyor. Kadın rahat ve huzurluysa o toplum da huzurlu olur.

Adnan Oktar Diyor Ki... 2 Temmuz 2013> Daha Fazla

Kadın hürriyeti, bir iktidar için en hayati konulardan biridir. Kadınların baskı altında olduğu bir sistemde herkes rahatsız olur. Ve kadını ezen bir sistem mutlaka yıkılır. Mısır’da da bu gerçek göz önünde bulundurulmalı.

Adnan Oktar Diyor Ki... 3 Mayıs 2013> Daha Fazla

Mühim olan hanımların kalbinin temiz olması, vicdanlarının temiz olmasıdır. Yoksa onların özgür olmasında hiçbir mahsur yok. İstediği gibi giyinir. İstediği gibi yaşar. Kadınlar kendilerini korumayı bilirler. Hanımlara akıl öğretmesinler. Onlar nasıl namuslu olacağını, akıllı olacağını çok çok iyi bilirler.

Adnan Oktar Diyor Ki... 30 Nisan 2013> Daha Fazla

Bir hanıma yapılacak en büyük ikram onun imanını güçlendirmektir, takvasını güçlendirmektir. Mesela diyorlar ki, “Hanımıma altın bilezik aldım”. İmanını güçlendirirsen bir milyon ton altın bilezik alsan yine kıyas olmaz. O kadar onu mutlu edersin. Çünkü altın bilezikle o ferahlayamaz ki. Bileziği alır, bunalımı, hastalığı devam eder. Ama samimi imanla dünyası cennete döner. Senin de öleceğini biliyor, kendinin de öleceğini biliyor. Coşkun bir iman ona verebilirsen o en çok ondan mutlu olur, inşaAllah.
Hanımların kalpleri vesveseye açık olur. Erkek gibi değildir. Çok ince düşünürler, çok detay düşünürler. Onun için o mübarek varlıklara harikulade özen gösterilmesi lazım. Mesela, nerede üzülebilir, neden tedirgin olabilir, kalbi nasıl kuvvetlendirilebilir bunları düşünmek lazım.
Kadınlar çok hassastır, çok çabuk kalbi kırılır. Çok çabuk üzülebilir, vesvese edebilir. Çok uyanık bir dikkatle özen göstermek lazım. Mesela yüzündeki en ufak bir soğukluk bile onu rencide edebilir, tedirgin edebilir.
Kadınlar, eşlerine Allah’ın emanetidir. Evladın gibi aynı zamanda, aynı zamanda anne gibi. Aynı titizlikte koruyacaksın. 3 yaşındaki çocuğa nasıl titizsin ona da öyle titiz olacaksın.

Adnan Oktar Diyor Ki... 18 Nisan 2013> Daha Fazla

Kadın yüce olacak gözünde, büyük olacak, değer vereceksin. Birçok yerde kadına değer vermiyorlar. O zaman kaybolmuş olur o. Sen kaybedersin. Allah elinden nimeti almış olur. Belaya dönüşür sana. İçin kararır, çok kötü olur.

Adnan Oktar Diyor Ki... 4 Şubat 2013> Daha Fazla

Kadınlara makyajı yapan Allah’tır, makyajı yaratan da Allah’tır. Gözlerine sürmeyi çeken de Allah’tır. Dolayısıyla hanımlar güzel olacaklar. O zaman kendilerine daha çok manen o yönde bir güven ve neşe gelir. Etraflarına daha güzellik sunarlar. Hizmetleri daha güzel olur. Telif güçleri daha güzel olur. Öbür türlü morallerini olumsuz etkiler.
Bakımlı, güzel bir hanım her zaman etrafına neşe saçar ve göze de çok hoş görünür. Mühim olan onun iffetli olması. İffetli olduktan sonra, çiçekler de çok süslü, mis gibi de kokuyor.

Adnan Oktar Diyor Ki... 26 Ocak 2013> Daha Fazla

Kadınlara karşı sevgisi çoğalmadığı sürece bir kimsenin imanının artacağını düşünmüyorum. (Kuleynî, Kâfî, c.5, s.320, hadis no: 2) diyor Peygamberimiz (sav). İmanı ne kadar yüksekse kadınları o kadar çok sever bir insan diyor.
Peygamberimiz (sav)’in bir hadisinde bildirdiğine göre, kadınları sevmek peygamberlerin ahlakındandır.

Adnan Oktar Diyor Ki... 12 Ocak 2013> Daha Fazla

Hanımları ilginç varlıklar gibi görmek, ilkel bir kültürün yansımasıdır.
Hanımlar gözümüzde büyüttüğümüz, saygı duyduğumuz varlıklardır. Onlar hakkında konuşurken hayranlıkla ve hürmetle konuşulması lazım.

Adnan Oktar Diyor Ki... 24 Aralık 2012> Daha Fazla

Bir Müslüman hanımın ilk arayacağı şey takvadır, karşısındaki insanın kendini Allah’a hibe edip, etmediğidir. Allah aşığı olup, olmadığıdır.

Adnan Oktar Diyor Ki... 22 Aralık 2012> Daha Fazla

Kuran’a el sürdürmüyorlar, namaz kıldırmıyorlar, sokağa çıkamıyor... Kadına eziyet etmeyi bırakın. Kadına sevgi, saygı göstereceksiniz, nezaket göstereceksiniz. Siz nasıl hürseniz kadın da hürdür.
Allah kuluna eziyet etmez. Allah Müslümanların acı içinde yaşamasını istemez. Allah kadınların acı çekmesini istemez. Allah kadınları sever. Onları sevilsin diye yaratıyor Allah, onları acı çekmeleri için yaratmadı.

Adnan Oktar Diyor Ki... 18 Aralık 2012> Daha Fazla

Bağnazlar kaba, saldırgan, herkesten nefret eden, sevgisiz, egoist, bencil ve kıskanç kirli ve çirkin bir kadın modeli istiyorlar. Bu itici bir model oluyor. Buna kimse yanaşmaz. Bu vaziyette İslam hâkim olmaz Allah esirgesin böyle bir şeyle.

Adnan Oktar Diyor Ki... 9 Aralık 2012> Daha Fazla

Şeytan sizi Kuran’dan uzak tutmak istiyor. Kadınların ömrünün neredeyse yarısını Kuran’dan uzak tutuyorlar. “Aman Kuran’ı elleme! Kuran’ı elleyemezsiniz.” Zaten Müslüman’ın eli temizdir, alır Kuran’ı okursun. Temizse elin, gider Kuran’ı okursun. Kız olsun, erkek olsun istediği gibi okur. Mealden de okursun, rahat rahat okursun.

Adnan Oktar Diyor Ki... 22 Kasım 2012> Daha Fazla

Peygamberimiz (sav)’in kadınları sevmesi cennet ahlakıdır.

Adnan Oktar Diyor Ki... 19 Kasım 2012> Daha Fazla

Kadınlar dünyanın çiçekleridir. Bir ortama kadın geldiğinde ayağa kalkılır.

Adnan Oktar Diyor Ki... 18 Kasım 2012> Daha Fazla

Kız çocuklarına her yerde öncelik tanımak lazım, onları çok iyi korumak gerekir. Kız çocukları mutlu olunca dünyanın tadı tuzu geliyor.

Adnan Oktar Diyor Ki... 2 Kasım 2012> Daha Fazla

Bir kadının kendine bakması için akıl gerekir, zevkli olması gerekir, sanatçı ruhlu olması lazım. Çünkü beden ham bir yapıdır. Akıllı bir insan onu iyi işlerse muhteşem hale gelir. Kadın da eğer akıllıysa kendini bir kere sevgiyle, ilimle, akılla, kültürle, görgüyle donatıyor, derin Allah sevgisiyle, Allah korkusuyla güzelleştiriyor. Ve bedenini de o mantık içersinde titiz bir bakımla çok güzel hale getiriyor.

Adnan Oktar Diyor Ki... 15 Ekim 2012> Daha Fazla

Kadın iffetli olmazsa bitti, hiçbir kıymeti olmaz.Et yığını olur. İffetini, imanını kaybettimi bu sefer tiksinirsin, değeri kalmaz. Çünkü gözünde onu büyüteceksin, değer vereceksin, saygı duyacaksın ki o güzel olsun. Değer vermiyorsun, saygı duymuyorsun, önem vermiyorsun, nasıl seveceksin onu sen?

Adnan Oktar Diyor Ki... 18 Ekim 2012> Daha Fazla

Kadına değer vermemek, ezik insanların mantığıdır.

Adnan Oktar Diyor Ki... 11 Ekim 2012> Daha Fazla

Kadınların bakımlı, temiz, mis gibi olması güzel. Ama kadın tabii ki iffetine düşkündür, gayri meşru ilişkiye girmez. Harama girmez. İffetli olduğu için kadın güzeldir zaten. İffetini kaybettiğinde kadın güzel olmaz. İffetini kaybettiğinde zaten o ruh gücünü, ruh elektriğini, cazibesini kaybeder. Başka bir şey olur. Mahvolur Allah esirgesin.

Adnan Oktar Diyor Ki... 7 Ekim 2012> Daha Fazla

Kadın şefkatli, merhametli, sanattan ve estetikten çok iyi anlayan bir varlıktır. Ve son derece zekidir kadınlar, detayları çok iyi görürler. Erkekler yüzeysel bakarlar, kadınlar girift yönleri görür.
Hadise göre; kadınları sevmek peygamberlerin ahlakındandır.
Yobazlarda müthiş bir kadın nefreti vardır. Yobaz inanca göre; kadınların aklı ve dini eksiktir.

Adnan Oktar Diyor Ki... 6 Ekim 2012> Daha Fazla

Kuran’a uygun değilse o hadis değildir. Kadını aşağılayan hadisi Peygamber (sav) söyler mi? Peygamberimiz (sav) kadınlara Allah aşkıyla aşık ve müthiş saygılı. Peygamber (sav) kadınları aşağılayıcı hadis söylemez.

Adnan Oktar Diyor Ki... 3 Ekim 2012> Daha Fazla

Allah hanımları çiçeğe benzetiyor. Kuran’daki hükümler hep hanımların lehinedir. Bizim de onları çok iyi koruyup kollamamız gerekir.
Trafikte, otobüste, hastanede sıra beklerken... Her yerde daima hanımlara öncelik verilmesi gerekir. Bir ortama hanımlar geldiğinde ayağa kalkılır, nezakettir. Bu bir güzelliktir. Sevinç meydana getirir. Sevgiyi artırır, hürmeti artırır. Herkesin birbirini sevmesine vesile olur.

Adnan Oktar Diyor Ki... 25 Eylül 2012> Daha Fazla

Ailelerin, kız çocuklarını psikopatlarla muhatap etmemesi, onlara çok iyi sahip çıkması gerekir.

Adnan Oktar Diyor Ki... 15 Eylül 2012> Daha Fazla

Kadın çok güzel olacak, alımlı olacak, hoş olacak, iffetli olacak; insanlar da onlara değer verecek, saygı gösterecek. Böyle bir toplum güzel olur. Hanımları iğrenç yaparak çözüm aramak çok aptalca.
Kadınlar güzel olacak fakat iffetli olacak. Kimse de kadınları rahatsız etmeyecek. Öyle bir toplum olması lazım.
KADIN DEDİĞİN ÇİÇEK GİBİ OLACAK ama iffetli, akıllı, nurlu. Tabii ki hoş olacak, tabii ki güzel olacak. Çiçekler güzel, kelebekler güzel. Allah her şeyi güzel yaratmış; kadın da güzel olacak.

Adnan Oktar Diyor Ki... 13 Eylül 2012> Daha Fazla

Kadın sevgisi Peygamberimiz (sav)’in üstün özelliğiydi. Peygamberimiz (sav) gayet yakışıklı, kadınların hayran olduğu mübarek bir peygamberdi. Allah da ona nimet olarak dünyanın en güzel kadınlarını nasip etti. Bunda şaşılacak bir şey yok, takdir edilecek bir şey var. Büyük nimet ve güzellik.

Adnan Oktar Diyor Ki... 8 Eylül 2012> Daha Fazla

Hadislerdeki işaretlere göre; Hz. Mehdi (as) zamanında erkek egemenliği kalkacaktır, tüm kadınlar saygı ve değer görecektir.
Hadiste, Hz. Mehdi (as) zamanında kadınların rahat ve güvenlik içinde gezecekleri haber veriliyor.

Adnan Oktar Diyor Ki... 18 Ağustos 2012> Daha Fazla

Tavırları basit, hareketleri basit kadın garip, kadın diyemem ben ona. Kadın olması için kültürlü, görgülü, asil karakterli olması lazım. Allah’a karşı sevgisini hissettiren o nezaketi, o inceliği bütün hayatına hakim olması lazım.
Kadın kaliteli, kibar olduğunda çok çok güzel oluyor. Kaba kadın güzel olmuyor. Böyle delişmen, görgüsüz kadın güzel olmuyor. Kibar, güzel ahlaklı, klas kadın güzel oluyor. Bana çok etkileyici geliyor. Basit kadın garip geliyor, acıyorum sadece.

Adnan Oktar Diyor Ki... 6 Ağustos 2012> Daha Fazla

HANIMLARIN KALİTELİ OLMASI İSLAM’IN GÜÇLÜ YAYILMASINA SEBEP OLUR. Çünkü ASIL DÜNYA HAKİMİ KADINLARDIR.

Adnan Oktar Diyor Ki... 5 Ağustos 2012> Daha Fazla

Sevgiyi hissetmeyince kadın kendini tamamen bırakıyor. Ne vücuduna bakmak istiyor ne güzel olmak istiyor.
Kadın sevgiyle güzelleşir, imanla güzelleşir.
Kadın sevilmiyorsa, sevecek kimse yoksa, onu beğenecek kimse yoksa hayata küsüyor.

Adnan Oktar Diyor Ki... 10 Temmuz 2012> Daha Fazla

Mümin hanımlarda rahmani bir cazibe ve güzellik olur. Bir heybet olur. Tuğyan ve dalalette, müşrik ve özellikle yobaz kadınlarında akıl almaz bir iğrençlik akıl almaz bir pislik, iticilik, kindarlık, nefret, öfke, sevgisizlik, estetikten güzellikten uzak olmak, her türlü rezillik üstlerinde oluyor.

Adnan Oktar Diyor Ki... 24 Temmuz 2012> Daha Fazla

Kadınlar en az erkekler kadar, hatta erkeklerden daha çok haklara sahip olması lazım. Onlar gibi özgür olmaları lazım.

Adnan Oktar Diyor Ki... 3 Temmuz 2012> Daha Fazla

Kadın, Allah tarafından imana, ahlaka göre kodlanmıştır. Onu gördüğünde karşısındakini sevebilir. Onu görmediğinde Allah ondan alır o gücü, sevemez.Yani istese de sevemez.

Adnan Oktar Diyor Ki... 31 Mayıs 2012> Daha Fazla

Allah’ın en güzel tecellileri hanımları görerek sohbet etmek kalbe ferahlık, ruha güzellik, Allah’a hayranlık, Allah’a şükretmek için bir vesile inşaAllah. Nimettir.

Adnan Oktar Diyor Ki... 30 Mayıs 2012> Daha Fazla

Akıllı kadınlar, akıllı beyler birbirleri için yaratılmıştır Allah tarafından ama akılsız bir kadın akılsıza layıktır. Akıllı bir erkek de akıllı bir kadına layıktır.
AKLI BAŞINDA BİR KADIN İMANA ÇOK ÖNEM VERİR. Çünkü bir imansızın yaptığı iltifat sadece tiksinti verir bir kadına. Allah'tan habersizse adam tiksinti duyar. Kendini dünyaya kaptırmışsa ondan da tiksinti duyar. Çünkü ALLAH'I FARK EDEMEYEN ONU NASIL FARKETSİN? ALLAH'A KULLUKTA TİTİZLİK GÖSTERTMEYEN ONA NİYE TİTİZLİK GÖSTERSİN?
Bakışlarındaki samimiyet de bir kadın için çok önemlidir. Mesela boş, anlamsız gözlerle donuk bir sesle söylenen iltifat, kadın için hakaret hükmünde olabilir, acayip kızdırabilir.
İnce düşünmek çok önemlidir. Ben konuşurken her sözüme çok özen gösteriyorum. Çünkü kadınlar ince varlıklardır, çok naziktirler. Bir sözün vurgusundaki ses tonu bile önemli olur.

Adnan Oktar Diyor Ki... 14 Mayıs 2012> Daha Fazla

Dünyadaki kadınların bir kısmının huyu kötüdür. Onun için de etkileyici yönü olmaz. Güzel de olsa rahatsız olursun varlığından. Ama huyu da güzel kendi de güzel olursa çok etkileyici olur.

Adnan Oktar Diyor Ki... 7 Mayıs 2012> Daha Fazla

Yanlış bir inanış olarak, erkeğin fahişelik yapmasını gurur verici bir şey olarak görüyorlar. Halbuki asıl aşağılayıcı olan odur. Kadın orada pasif, gariban konumunda. Erkeğin fahişelik yapması çok berbat bir şey.
Bir kadın kendisine saygı duyulduğunu, değer verildiğini anlarsa sevebilir.
Fuhuş yapanın etinde bir kir olur. Böyle bir donukluk ve kir. Üslubundan anlaşılır. Afif olan kadının yüzünde özel bir nur ve ışık, tatlılık olur.
Mümin kadınlarda iffetinden yüzünde bir nur olur, bir tatlılık olur. İnsan böyle derin muhabbet duyar ona. Bir hoşluk oluşur yüzünde. Heybet olur onlarda, Rahmani cazibe olur.

Adnan Oktar Diyor Ki...  4 Mayıs 2012> Daha Fazla

KADIN SEVGİSİ İNSANIN İMANIYLA DOĞRU ORANTILIDIR. İmanı arttıkça kadına sevgisi artar, kadına sevgisi arttıkça imanı artar.
Bütün peygamberler kadınları sevmiştir. Müthiş bir kadın sevgisi vardır peygamberlerde ve Mehdi’lerde.
Resulullah (sav) hanımlarına fiske vurmaz. Onlara hep aşkla, hep muhabbetle davranmıştır. Hep sevgiyle davranmıştır.

A9 TV 3 Mayıs 2012> Daha Fazla

Kadın dediğin böyle uzaktan baktın mı güzelliğine hayran olacaksın, saygı duyacaksın, değer vereceksin. Muhteşem bir varlık olarak kendini göstermesi lazım.

A9 TV, 2 Mayıs 2012> Daha Fazla

İffetini koruması kadın için çok kolaydır. Erkeğin de iffetini koruması çok kolaydır. Aklına, vicdanına bırakılmıştır. Akılla, vicdanla, imanla insan kendini muhafaza eder.
Genç kızlar bakımlı olacak. Allah ayette; “çiçek gibi yetiştirilmiş” diyor. Çiçek nasıldır? Renkli, kokulu ve süslüdür. Genç kız dediğin bakımlı olacak, onun fıtratında var. Temiz olacak.

A9 TV, 29 Nisan 2012> Daha Fazla

Bilakis, kadının olduğu yerde günahlar durur. Kadınların bulunduğu yerde helal ortaya çıkar. Yobazlarda sapıklık, ahlaksızlık ortaya çıkıyor.
DÜNYANIN EN GÜZEL SÜSÜDÜR KADIN, daha üstüne yok. Çok mübarek varlıklardır. İstişarede de isabet olur, çok akıllıdır kadınlar. KADINA DANIŞMAKTA BEREKET, GÜZELLİK VARDIR. HAYIR GETİRİR GELDİĞİ YERE, İNŞAALLAH.
Kadınlarla çok güzel istişare edilir ve çok akıllı olur kadınlar. İstişarede kadına uymak çok iyi olur, bereket getirir.
Genç kız dediğin en az günde yarım saat, bir saat spor yapması lazım. Beslenmesinin çok iyi olması lazım. Kız çocuğuna çiçek bakar gibi bakacaksın, solar yazık onlar.
Kuran’ın hükümleri hep kadını zordan kurtaracak şekilde. Her yerde, her konuda hep kolaylık. Hep onların lehine hükümler.Bütün zorluğu Allah erkeklere yüklemiş Kuran’da.

Adnan Oktar Diyor Ki... 27 Nisan 2012> Daha Fazla

Soğukta hastalanır, çok naziktir kadınlar. Çok sıcak, o da olmaz. Normal bir ortam olacak. Üzmeye gelmez. Ufacık şeyden alıngandır. Çok tatlı varlıklardır onlar. Yani lafını sözünü bileceksin. Dangalakça konuşursan ondan da bunalırlar.
Kadınlara çiçek bakar gibi bakmak lazım. Yoksa hemen solar. Yazık, bir gün uykusuz kalsa perişan oluyorlar, acayip tatlılar. Çok özen göstereceksin. Yiyeceğine dikkat edeceksin, moraline dikkat edeceksin, hepsinin üstünde imanı, eğitimi, neşeli bir ortamda olması.

Adnan Oktar Diyor Ki... 22 Nisan 2012> Daha Fazla

Küfürden alıyorsun kadını, getiriyorsun; nur gibi oluyor. Müslümanken küfre gidiyor; mahvoluyor, kavruluyor gidiyor, maymuna dönüyor, Allah vermesin. Perişan oluyor.

Adnan Oktar Diyor Ki... 20 Nisan 2012> Daha Fazla

Erkek için kadın nimet oluyor. Kadın için de erkek nimettir. Ama iman olmadan bu mümkün değil. Çünkü neden? Allah tiksinti verir, belaya çevirir. Allah için sevmezsen böyle bela olur işte. ALLAH İÇİN SEVDİN Mİ GÖNLÜN ÇOK RAHAT OLUR.

Adnan Oktar Diyor Ki... 14 Nisan 2012> Daha Fazla

Kadın ruhu çok geniş bir umman gibi. Çok akıllı olmak gerekiyor; onun ruhuyla çatışmamak, onun hoşuna gidecek yönleri iyi bulmak için.
Kadınlar çok akıllı varlıklardır, keskin zekaya sahipler, detaycıdırlar. Erkekler daha sade düşünürler, detaylara pek girmezler.
Kadının kendine bakım yapması için, tutkuyla teslim olması için, çok şiddetli sevmesi gerekir. Bakıyor, adamın Allah’tan, dinden haberi yok. Allah’ı sevmeyen adama, kadın niye yakın olsun?
On binlerce kadın, devletten koruma talep etmişler. Dinsizliğin azametini, Darwinist, materyalist düşüncenin şiddetini gösteriyor bu. Mehdiyet’e susamış dünyanın Mehdiyet’e ne kadar muhtaç olduğunu gösteriyor.

Adnan Oktar Diyor Ki... 11 Nisan 2012> Daha Fazla

Darwinistler bir yandan, yobazlar bir yandan kadın nefretini aşıladıkları bir ortamda insanların kadına değer vermesini beklemek çok zor. Dolayısıyla öldürmek istiyorlar, yaralamak istiyorlar, aşağılamak istiyorlar, adam yerine koymak istemiyorlar. Bu bela ancak Mehdiyet’le ortadan kalkar. İttihad-ı İslam’la ortadan kalkar.
Bu büyük bir beladır; kadına değer verilmemesi, saygı duyulmaması. Gizli bir beladır.
Kadınların korunması ancak İttihad-ı İslam’la olur, ancak Mehdi (as)’ın zuhuruyla olur. Onun dışında, kadına değer verilmiyor ki kadını korusun adam.

Adnan Oktar Diyor Ki... 29 Mart 2012> Daha Fazla

Kadın, mübarek, muhterem, müberra bir varlıktır. Allah’ın tecellisi olarak aşkla, tutkuyla sevilir. Ona şefkat duyulur, merhamet edilir, kadın korunup, kollanır öbür boyu. O Allah’ın bir emanetidir.

Adnan Oktar Diyor Ki... 29 Mart 2012> Daha Fazla

İslam’da kadın çok üstündür. Yobaz olunca zaten kadına değer verilmez. Yobaz eşittir kadın düşmanı.
Sırf şehvetten dolayı kadından zevk alınmaz ki. Tutkudan çok zevk alırsın, Allah’ın onun üzerindeki tecellisinden, ona merhametten zevk alırsın, şefkatten çok zevk alırsın. Koruyup kollamaktan çok zevk alırsın. Onun neşesinden, iyiliğinden, güzelliğinden zevk alırsın, sadakatinden, vefasından, hepsinin üstünde dindarlığından çok zevk alırsın.

> Daha Fazla

Kuran kadını üstün tutmuştur. Kadın hep ön plana alınmıştır. Yobazların Kuran’ı yanlış yorumlamasına aldanmasın kardeşlerimiz.
Bayanlar yarının anneleri, İslam'ı çok güzel öğrenmeleri lazım.
BEN TÜM HANIM KARDEŞLERİME SAHİP ÇIKIYORUM, NEFRETE İZİN VERMEM. Müslüman hanımlara nefret gözüyle bakmak fitnedir. Yobazlara insan sevgisini, şefkati öğreteceğiz.
SEVGİYLE YAŞAYAN BİR KADIN ÇÖKMEZ, YAŞLANMAZ. Gerçek sevgi kadını dinç tutar.
Şiddete maruz kalan hanımlara oradaki tüm çevrenin yardımcı olması gerekir. Şiddet uygulandığı biliniyorsa seyirci kalınmaz. Bu tarz vakalara ısrarcı takip gerekir.
Peygamberimiz (s.a.v.)’in kadınlara bakış açısı mükemmeldi. Kadına olan sevgi Allah’a olan sevgiden kaynaklanır; çocuğa, çiçeğe, kediye köpeğe olan sevgi Allah’a olan sevgiden kaynaklanır. Münafıkların Allah sevgisi olmadığı için bunu anlayamazlar.

1 Temmuz 2011; A9 TV ve Kaçkar TV> Daha Fazla

Kadın kanser olacak da benim eşim olacak o, boşayacağım. Olacak iş mi şu? Yerlerde sürünürüm, yine boşamam. Nasıl kıyılır ona? Mümkün değil.
Kadınlar dünyanın en güzel, en tatlı varlıklarıdır.

10 Temmuz 2011; A9 TV, Kanal Avrupa ve Çay TV> Daha Fazla

BİR KADINDA SEVGİ OLMADI MI; A vitamini alsın, B vitamini alsın, C vitamini alsın, ne alıyorsa alsın ÇÖKER, MAHVOLUR. O güzelim varlıkların pek çoğu, hep sevgisizlikten çöktü.
Harun Yahya Etkiler | Basında Harun Yahya | Sunumlar | Ses kasetleri | İnteraktif CD'ler | Konferans setleri | Radyo programı / Piyesler | Broşürler| Site Hakkında | HarunYahya.net | Ana sayfanız yapın | Sık kullanılanlara ekle | RSS Servisi
Bu sitede yayınlanan tüm materyaller, Sayın Adnan Oktar’ı referans göstermek koşuluyla telif hakkı ödemeksizin kopyalanabilir ve çoğaltılabilir
© Sitemizde ve diğer tüm Harun Yahya eserlerinde yer alan Sayın Adnan Oktar’a ait şahsi fotoğrafların bütün yayın hakları Global Yayıncılık Ltd.Şti’ne aittir. Kısmen de olsa izinsiz kullanılamaz ve yayınlanamaz.
© 1994 Harun Yahya. www.harunyahya.org
page_top
iddialaracevap.blogspot.com ahirzamanfelaketleri.blogspot.com ingilizderindevleti.net